W kwietniu warszawskie teatry obiecują trzynaście premier, od spektakli dla dzieci po klasykę

W kwietniu warszawskie teatry obiecują trzynaście premier, od spektakli dla dzieci po klasykę

W kwietniu stolica Polski będzie gospodarzem aż trzynastu premier teatralnych. Spektrum oferowanych przedstawień jest szerokie – od propozycji skierowanych do najmłodszych widzów, przez musicale, aż do nowoczesnych interpretacji klasyki. Widzowie będą mieli okazję oglądać na scenie znanych i cenionych aktorów, takich jak Agata Kulesza, Maria Peszek i Jan Peszek, Maciej Stuhr, Bartosz Porczyk, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Andrzej Chyra, Ewa Dałkowska, Justyna Wasilewska i Agnieszka Żulewska.

W Nowym Teatrze odbędzie się najnowsze dzieło Krzysztofa Warlikowskiego pt. „Elizabeth Costello. Siedem wykładów i pięć bajek z morałem”. Spektakl oparty jest na kilku utworach Johna Maxwella Coetzeego, laureata Literackiej Nagrody Nobla. Premiera tego przedstawienia zaplanowana jest na 11 kwietnia.

Teatr Lalek Guliwer prezentuje „Niezwykłą historię Sebastiana Van Pirka”, opartą na tekście Marcina Wichy. To historia dla dzieci o samoakceptacji. Premierę spektaklu zaplanowano na 6 kwietnia.

Teatr Ateneum przygotował „Matkę” na setną rocznicę powstania tego dramatu. W rolę głównej bohaterki wcieli się Agata Kulesza. Premiera odbędzie się 12 kwietnia.

Teatr STUDIO zaprasza na spektakl „Serce ze szkła. Musical zen”, który powstał na motywach „Królowej Śniegu” Hansa Christiana Andersena i „Naku*wiam zen” Marii Peszek. Jest to koprodukcja Teatru STUDIO i Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Premiera tego muzycznego spektaklu odbędzie się 19 kwietnia.

Teatr Komedia przedstawia nową inscenizację „Zemsty” Aleksandra Fredry, która zagra 19 kwietnia.

W Teatrze Rampa zobaczyć będzie można polską wersję popularnego musicalu „Dirty Dancing”. Premiera tego spektaklu odbędzie się 20 kwietnia.

TR Warszawa prezentuje adaptację powieści „Czarodziejska góra” Tomasza Manna pod kierunkiem Michała Borczucha. Premiera odbędzie się 26 kwietnia.