Wielkanocne inwestycje edukacyjne i infrastrukturalne na terenie stolicy

Wielkanocne inwestycje edukacyjne i infrastrukturalne na terenie stolicy

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, zainaugurował wiele inwestycji w mieście zaraz po świętach wielkanocnych. Wśród nich znalazło się otwarcie liceum ogólnokształcącego w Wesołej oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej przy szkole podstawowej na Ciasnej. Ponadto, z okazji Dnia Opiekuna Małego Dziecka, na Bemowie otwarto nowy żłobek. Przełomowy tydzień przyniósł również zmiany w transporcie – zawarto umowę na budowę nowego tunelu i wiaduktu w Rembertowie.

Pierwsze miejskie liceum w Wesołej zostało oficjalnie otwarte przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Inwestycja kosztowała niemal 45 mln złotych i składa się z 20 sal dydaktycznych, biblioteki, stołówki oraz auli widowiskowej na ponad 200 miejsc. Szkoła, która rozpoczęła działalność w 2019 r. i wcześniej funkcjonowała w pomieszczeniach szkoły podstawowej w Starej Miłośnie, oferuje także swoim uczniom patio do odpoczynku oraz salę sportową o powierzchni 700 m2. W liceum planuje się naukę dla 600 uczniów w 16 oddziałach.

Prezydent Trzaskowski wmurował również kamień węgielny pod budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 158 na Ciasnej. Hala, której koszt wyniesie około 25 mln zł, zostanie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i pozwoli szkole na poszerzenie oferty sportowej. Planowane zakończenie inwestycji to sierpień 2025 roku.

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach stolicy, otwarto nowy żłobek na Bemowie. Placówka, w której znajdą opiekę ponad setka dzieci w czterech oddziałach, jest czynna pięć dni w tygodniu i oferuje opiekę do dziesięciu godzin dziennie.

Również w Rembertowie doszło do znaczącej zmiany – podpisano umowę na budowę dwóch bezkolizyjnych przejazdów przez linię kolejową nr 2. Będą to tunel przy ulicy Marsa oraz wiadukt przy ulicy Chełmżyńskiej. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest jeszcze na ten rok.

Ostatnim punktem tego przełomowego tygodnia był rekord frekwencji na nowym moście pieszo-rowerowym. W ciągu pierwszego tygodnia od otwarcia, mostem przeszło już około 200 tysięcy osób, korzystając zarówno z jego funkcji komunikacyjnych, jak i rekreacyjnych.