Warszawskie ulice Szpotańskiego i Kobiałka doświadczą tymczasowych zmian w ruchu drogowym z powodu prac kanalizacyjnych

Warszawskie ulice Szpotańskiego i Kobiałka doświadczą tymczasowych zmian w ruchu drogowym z powodu prac kanalizacyjnych

Zarówno na warszawskiej Wawrze, jak i Białołęce, kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Te przestoje są spowodowane pracami związanymi z siecią kanalizacyjną, które przewidziane są na czwartek na ulicach Szpotańskiego i Kobiałka.

Proces modernizacji linii kolejowej numer 7 (Warszawa-Lublin) obejmuje również przebudowę systemu kanalizacyjnego. Pracownicy kolejowi zamierzają zawęzić jezdnię Szpotańskiego do jednego pasa ruchu pomiędzy IX a X Poprzeczną o godzinie 9.00 w czwartek 7 marca. Sygnalizacja świetlna będzie regulować ruch na tej drodze, z kierowcami poruszającymi się wahadłowo na dostępnej jezdni. W ciągu nieco ponad miesiąca trwania prac zakazane będzie skręcanie z ulicy Szpotańskiego w IX Poprzeczną.

Z drugiej strony, prace związane z przebudową sieci kanalizacyjnej na ulicy Kobiałka w Białołęce są już na etapie końcowym. W tym samym czwartkowym dniu pracownicy budowlani przeniosą się na inny odcinek tej drogi, rozpoczynając od skrzyżowania z ulicą Ruskowy Bród w kierunku pętli Olesin. Na krótkich, około stumetrowych odcinkach ulicy Kobiałka będzie ona zwężana do jednego pasa ruchu. Podobnie jak na Szpotańskim, kierowcy będą musieli poruszać się wahadłowo na drugim pasie. Przejazd ulicą Kobiałka od Słonecznej do Ruskowego Brodu będzie możliwy w obu kierunkach.

W wyniku tych zmian drogowych autobusy obsługujące linie 120, 134, 314, 326 oraz N14 będą mogły wrócić na swoje pierwotne trasy.