Warszawska policja zatrzymuje duet dilerów narkotykowych i konfiskuje blisko 40 kg narkotyków o wartości 2,5 miliona złotych

Warszawska policja zatrzymuje duet dilerów narkotykowych i konfiskuje blisko 40 kg narkotyków o wartości 2,5 miliona złotych

Zespół Komendy Stołecznej Policji, działający w ramach Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów, zakończył śledztwo, którego efektem jest aresztowanie pary dystrybutorów narkotyków. W trakcie operacji zabezpieczono przemyt narkotykowy o masie niemal 40 kg, a jego czarnorynkowa wartość wynosi około 2,5 mln zł. Aresztowani podejrzani zostali oskarżeni o udział w obrocie znaczną ilością substancji odurzających i psychotropowych. W przypadku skazania grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy zostały zastosowane przez Sąd na wniosek Prokuratury.

Policjanci ze stolicy nieustannie pracują nad eliminacją nielegalnego handlu narkotykami. Dowodem ich skuteczności są liczne aresztowania osób zaangażowanych w ten proceder oraz udane działania mające na celu zapobieganie wprowadzeniu na rynek narkotyków w wielkich ilościach. Niedawno policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości w środowisku pseudokibiców zidentyfikowali parę cudzoziemców, którzy podejrzewani byli o handel substancjami odurzającymi i psychotropowymi.

Na podstawie zgromadzonych dowodów, wymienione osoby podejrzane zostały o wprowadzanie na rynek duże ilości narkotyków. W ofercie mieli zarówno marihuanę, mefedron, LSD, MDMA, haszysz jak i amfetaminę. Narkotyki te sprzedawali swoim klientom na terenie całego kraju.

W trakcie intensywnych działań operacyjnych funkcjonariusze zidentyfikowali mieszkanie w Warszawie, w którym prawdopodobnie przechowywano narkotyki. Podczas interwencji w miejscu tym zastano 31-letniego mężczyznę oraz 21-letnią kobietę. Okazało się, że to mieszkanie służy jako magazyn dla nielegalnych substancji. W trakcie przeszukania znaleziono tam prawie 40 kg różnych typów środków odurzających i substancji psychotropowych. Policjanci zabezpieczyli również sprzęt używany do porcjowania narkotyków: zgrzewarki, foliowe opakowania, wagi elektroniczne. Całkowita czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków, wśród których znajdowały się mefedron, marihuana, LSD, tabletki MDMA, haszysz i amfetamina, wynosiła 2,5 mln zł.

Właściciele tych substancji zostali aresztowani przez policję. Po zebraniu dowodów obie osoby zostały przekazane do Prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty uczestnictwa w obrocie dużej ilością narkotyków. Sąd zastosował środki zapobiegawcze w formie tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów. Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat więzienia.