Rozpracowanie sieci narkotykowej w Warszawie – zatrzymano dwoje podejrzanych

Rozpracowanie sieci narkotykowej w Warszawie – zatrzymano dwoje podejrzanych

W Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów, funkcjonariusze Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji przystąpili do aresztowania dwóch osób podejrzewanych o handel narkotykami. W trakcie tej operacji, udało się przejąć prawie 40 kg różnego rodzaju narkotyków, których wartość na czarnym rynku oszacowano na około 2,5 mln zł. Obaj delikwenci zostali oskarżeni o uczestnictwo w handlu dużymi ilościami substancji psychotropowych oraz środków odurzających, za co grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Policjanci stolicy wciąż nieustannie walczą z podziemiem narkotykowym. Świadectwem ich zaangażowania jest ciągła aktywność w celu wykrycia i aresztowania osób zaangażowanych w nielegalny proceder. Dzięki temu udało się ostatnio wykryć parę cudzoziemców, zajmujących się dystrybucją substancji psychotropowych oraz środków odurzających.

Śledztwo wykazało, że podejrzani byli zaangażowani w dystrybucję dużych ilości narkotyków. Ich asortyment obejmował zarówno marihuanę, mefedron, LSD, MDMA, haszysz jak i amfetaminę. Nielegalne substancje były rozprowadzane po całej Polsce.

Gdy działania operacyjne doprowadziły do identyfikacji mieszkania, które prawdopodobnie służyło jako magazyn narkotyków, policjanci udali się na miejsce. Tam zastali 31-letniego mężczyznę i 21-letnią kobietę. W trakcie przeszukania lokalu, znaleziono prawie 40 kg różnych środków odurzających i substancji psychotropowych oraz sprzęt do ich pakowania – zgrzewarki i folię, a także wagi elektroniczne. Wśród przejętych narkotyków znajdowały się: mefedron, marihuana, LSD, tabletki MDMA, haszysz oraz amfetamina. Czarnorynkowa wartość całego towaru szacowana jest na 2,5 mln zł.

Podejrzani zostali natychmiast aresztowani i przewiezieni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa – Mokotów, zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Za ich przestępstwa grozi do 12 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie nadal jest prowadzone i ma charakter rozwojowy.