Warszawska Noc Fotografii: Magiczne odkrywanie sztuki w luksusie nocy

Warszawska Noc Fotografii: Magiczne odkrywanie sztuki w luksusie nocy

Centrum Fotografii Muzeum Warszawy przekonuje, że nocne przeglądanie obrazów na dużej skali może mieć swoje wyjątkowe, hipnotyzujące uroki. W ten sposób zaprasza mieszkańców i gości stolicy do udziału w nowym, kulturalnym wydarzeniu – Warszawskiej Nocy Fotografii. Wydarzenie będzie miało miejsce w różnych punktach miasta, z każdym prezentującym inne kolekcje fotografii. To doskonała okazja, aby dołączyć i cieszyć się sztuką.

Przy różnych lokalizacjach w mieście widzowie będą mieli okazję podziwiać prace polskich legend fotografii, a także selekcję z największego festiwalu fotograficznego w Europie, który odbywa się w Arles. Nie zabraknie również debiutanckich projektów dotyczących przemian Warszawy. W sumie, twórczość ponad 50 artystów z kraju i zagranicy zostanie pokazana. Dodatkowo, na widzów czeka wybór z obszernej kolekcji fotograficznej Muzeum Warszawy oraz specjalny pokaz eksperymentalnego filmu Agnès Vardy, ikony francuskiej Nowej Fali.

Noc Fotografii odbędzie się w kilku atrakcyjnych miejscach stolicy, takich jak Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta, Bar Studio przy placu Defilad, Chono Lulu Bistro & Bar (znajdujący się w Parku Pięciu Sióstr, dawniej zwany jako Park Zachodni) i kino plenerowe w Parku Szczęśliwickim. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia wybranych zdjęć z imponującej kolekcji Muzeum Warszawy, liczącej blisko 300 tysięcy obiektów. Atrakcyjność wydarzenia podkreśla muzyka. Udział w Nocy Fotografii jest bezpłatny. Szczegółowy program dostępny jest na stronie Muzeum Warszawy.

Podczas Nocy Fotografii widzowie będą mieli również okazję poznać zwycięzców konkursu dla początkujących artystów fotograficznych. Główny temat konkursu to przemiany Warszawy. Jury wybrało pięciu finalistów i przyznało trzy wyróżnienia. Prace uczestników konkursu będą dostępne do oglądania na terenie miasta podczas najbliższego wieczoru.