Warszawscy policjanci edukowali dzieci w zakresie bezpieczeństwa zimowego podczas spotkań organizowanych w czasie ferii

Warszawscy policjanci edukowali dzieci w zakresie bezpieczeństwa zimowego podczas spotkań organizowanych w czasie ferii

Podczas ostatnich ferii zimowych, funkcjonariusze policji stacjonujący na warszawskiej Ochocie przystąpili do szeregu spotkań z młodymi mieszkańcami miasta. Wszystkie te inicjatywy były realizowane we współpracy z członkami Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa, a głównym motywem przewodnim tych działań było kwestia bezpieczeństwa podczas zimy. Jako pamiątki z tych spotkań, dzieci otrzymały prezenty w postaci odblaskowych opasek oraz broszur edukacyjnych.

Za nami ferie zimowe, które dla uczniów z Warszawy były okresem wypoczynku. W tym czasie, wyjątkowy nacisk na bezpieczeństwo osób korzystających z uroków śniegu i mrozu położyli funkcjonariusze z komend dzielnicowych w Ochocie, Ursusie i Włochach. Szczególną uwagę skupiono na miejscach, gdzie najchętniej bawiły się dzieci i młodzież, a jednym z takich miejsc jest Górka Szczęśliwicka. Celem działań prewencyjnych i edukacyjnych podejmowanych przez policjantów było gwarantowanie bezpieczeństwa oraz przypomnienie zasad odpowiedniego zachowania podczas zimowego szaleństwa na stoku.

Dodatkowo, zorganizowano całą gamę spotkań profilaktycznych w ośrodkach sportowych oraz placówkach edukacyjnych. Wszystkie te inicjatywy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i były doskonałym pretekstem do rozmów na temat bezpieczeństwa, a także nauki odpowiednich reakcji w sytuacji zagrożenia. W spotkaniach tych aktywnie uczestniczyli przedstawiciele Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa, a dzieci zostały obdarowane przez swoich gości odblaskowymi opaskami oraz książeczkami mającymi na celu edukację.

Tego typu spotkania, pełne uśmiechu i radości, były niezwykle wartościowe ze względu na przekazane treści dotyczące bezpieczeństwa.