Przestępca na kradzionym aucie zatrzymany przez policję – szczegóły operacji

Przestępca na kradzionym aucie zatrzymany przez policję – szczegóły operacji

Podczas wspólnej akcji jednostek policyjnych „Kobra” i stołecznego „Orła”, doszło do zatrzymania mężczyzny, który podejrzewany jest o paserstwo skradzionego wcześniej samochodu marki Toyota Land Cruiser. Nietypowym elementem tej sytuacji było to, że pojazd posiadał niemieckie tablice rejestracyjne, które jednak pochodziły z innego auta. Zaskakująco, sprawca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. W wyniku efektywnych działań, obywatel Gruzji został aresztowany, a samochód zabezpieczony. Podejrzanemu postawiono trzy zarzuty i na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu.

Informacje operacyjne dotyczące tego incydentu pojawiły się wczesnym rankiem. Na ulicach stolicy przemieszczała się skradziona w Czechach Toyota Land Cruiser z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi należącymi do innego pojazdu. Biorąc pod uwagę natężenie ruchu w mieście, policjanci musieli działać sprawnie i zdecydowanie.

Jednostki „Kobra” i stołecznego „Orła” podjęły natychmiastowe działania, aby odnaleźć i zatrzymać samochód. Został również aresztowany 50-letni kierowca – obywatel Gruzji, który okazał się być objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Auto poddano szczegółowym oględzinom, a śledczy zebrali dowody i przygotowali solidną bazę materiałów dowodowych. Te wszystkie elementy trafiły do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Tam też doprowadzono zatrzymanego mężczyznę, któremu postawiono trzy zarzuty: użycie fałszywych tablic rejestracyjnych, paserstwo mienia o dużej wartości oraz nieprzestrzeganie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu wobec podejrzanego. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.