Warszawa: Utrudnienia w ruchu związane z Marszem Miliona Serc

Warszawa: Utrudnienia w ruchu związane z Marszem Miliona Serc

Zostały przekazane informacje, które mogą wpłynąć na poruszanie się mieszkańców Warszawy i odwiedzających stolicę w najbliższą niedzielę. Zgodnie z oficjalnymi komunikatami, począwszy od 11-tej rano, należy liczyć się z zawieszeniem ruchu pojazdów na Al. Jana Pawła II, jak również z obowiązującym zakazem kursowania tramwajów w tym rejonie. Powodem tych utrudnień jest organizowany tego dnia Marsz Miliona Serc, który gromadzi setki uczestników na ulicach stolicy.

Niestety, ale zawieszenia dotykają także innych lokalizacji Warszawy. Ruch kołowy i tramwajowy został już wstrzymany na kilku ważnych dla komunikacji miejskiej ulicach i placach, w tym m.in. na ul. Marszałkowskiej, Placu Konstytucji oraz Al. Jerozolimskich. Co więcej, tramwaje nie będą mogły kursować traktem Marszałkowską pomiędzy Placem Konstytucji a Placem Bankowym.

Po dodatkowe informacje można udać się do Warszawskiego Transportu Publicznego (WTP), który postanowił odpowiedzieć na te utrudnienia poprzez zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów metra. W najbliższą niedzielę będą one jeździć tak często, jak w szczycie w dni powszednie. Dodatkowo, na ulice miasta zostanie wysłanych około 100 dodatkowych autobusów i tramwajów.

WTP podkreśla także, że specjalni informatorzy będą dyżurować w strategicznych punktach miasta, aby dostarczać aktualne informacje i wskazówki dotyczące najlepszego sposobu przemieszczania się po Warszawie w czasie Marszu Miliona Serc. Dzięki temu mieszkańcy i goście stolicy będą mogli sprawnie poruszać się po mieście, mimo utrudnień.