Kolizja na obwodnicy Warszawy powoduje utrudnienia w ruchu

Kolizja na obwodnicy Warszawy powoduje utrudnienia w ruchu

Na trasie S2, prowadzącej w kierunku Wilanowa, doszło do incydentu drogowego, który spowodował istotne problemy dla kierowców. W wyniku zderzenia samochodów osobowych na Moście Południowym Anny Jagiellonki, utworzył się znaczny korek.

Wydarzenie miało miejsce na Południowej Obwodnicy Warszawy, pomiędzy węzłem Wał Miedzeszyński a węzłem Wilanów. Informacje od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad sugerują, że w kolizji uczestniczyły trzy samochody osobowe. „Nie mamy doniesień o poszkodowanych. Jednak ruch na jednym pasie w kierunku Poznania jest utrudniony od godz. 7:55. Przewidujemy, że utrudnienia potrwają około 2 godziny” – informuje GDDKiA w swoim komunikacie.

Zgłoszenie o kolizji wpłynęło do policji o godzinie 7.50. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody, Opel i Peugeot. „Obaj kierowcy zostali poddani badaniu alkomatem i byli trzeźwi. Zdarzeniu nadano status kolizji, nie odnotowano żadnych rannych. Możliwe są jednak tymczasowe utrudnienia, które mogą trwać od 30 minut do godziny” – powiedziała Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji, o godzinie 9.

Na miejscu zdarzenia stwierdził to Mateusz Szmelter, reporter TVN Warszawa. „Samochody uczestniczące w kolizji zjechały na pas zieleni. To nie eliminuje jednak korka, gdyż kierowcy zwalniają, generując dodatkowe utrudnienia” – relacjonował o godzinie 9.20.

Według danych z Google Maps, korek rozpoczął się około ulicy Izbickiej w Wawrze. Po godzinie 8.30 długość korka wynosiła ponad sześć kilometrów. Dwie godziny później utrudnienia zostały usunięte.