Warszawa: Siostry zakonne znalazły noworodka w Oknie Życia

Warszawa: Siostry zakonne znalazły noworodka w Oknie Życia

Ubiegłej nocy w warszawskim Oknie Życia znaleziono noworodka, który natychmiast trafił pod troskliwą opiekę sióstr franciszkanek. Maluszka ochrzczono imieniem patrona – św. Tomasza z Akwinu, a następnie przewieziono do szpitala. Jest to już 19. dziecko pozostawione w Oknie Życia w Warszawie.

Do zdarzenia doszło 29 stycznia przy ul. Hożej w Warszawie, gdzie znaleziono niemowlaka w Oknie Życia, które udostępnia Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Jest to już 19. maluszek, którego porzucono i pozostawiono w Oknie Życia przy ul. Hożej.

Jak podaje Archidiecezja Warszawska, dziecko otrzymało od sióstr nie tylko należytą opiekę, ale również imię po patronie – św. Tomaszu z Akwinu. Następnie noworodek został przewieziony do Szpitala św. Rodziny w Warszawie.

Po więcej newsów z Warszawy zapraszamy na zmieniamywarszawe.pl.

Okno Życia przy ul. Hożej ma już 13 lat

Okno Życia sióstr franciszkanek powstało w 2008 roku, a poświęcił je arcybiskup Kazimierz Nycz. I od momentu powstania okienka siostry franciszkanki przez cały czas pełnią przy nim dyżur, aby zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki.

Jak poinformowała siostra Anna ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, jest to już 19. dziecko znalezione w ich okienku. Ostatnie dzieci pojawiły się w Oknie Życia w 2020 roku. W maju znaleziono w nim małego Stefanka, a w sierpniu małą Zuzię.

Okno Życia przy ul. Hożej to jedno z dwóch takich miejsc w stolicy. Pierwsze okno założone zostało przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Natomiast drugim opiekuje się Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Można je znaleźć przy ul. Księdza Ignacego Kłopotowskiego.