Warszawa: Konkurs na Najlepszych Sportowców Stolicy gotowy do przyjmowania zgłoszeń

Warszawa: Konkurs na Najlepszych Sportowców Stolicy gotowy do przyjmowania zgłoszeń

Zostały otwarte zgłoszenia do 24. wydania konkursu „Najlepsi Sportowcy Warszawy” na rok 2023. Ratusz stolicy Polski ogłosił, że zgłoszenia są przyjmowane do 15 listopada, w ramach siedmiu różnych kategorii.

Wiceprezydent miasta Warszawy, Renata Kaznowska, zauważyła, że sport jest nieodłącznym elementem współczesnego społeczeństwa. Podkreśliła, że osiągnięcia sportowe skłaniają wszystkich do prowadzenia aktywnego trybu życia, inspirują młodzież do ciężkiej pracy i dążenia za swoimi idolami sportowymi. Powoduje to tworzenie coraz nowszych sukcesów sportowych, co przekłada się na zdrowie, aktywność społeczeństwa i radość z medalowych zwycięstw naszych reprezentantów.

„Pragniemy uhonorować najwybitniejszych sportowców Warszawy w naszym konkursie – te osoby, które osiągały największe triumfy i były najlepszymi motywatorami do aktywnego stylu życia” – podkreśliła.

Zgłoszenia do siedmiu kategorii są akceptowane aż do 15 listopada. Spośród wszystkich kandydatów Kapituła konkursu, pod przewodnictwem Tomasza Majewskiego, olimpijskiego medalisty w pchnięciu kulą i obecnego wiceprezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, wybierze zwycięzców.

Kategorie, w których można zgłosić kandydatów, to: Najlepszy Sportowiec Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku, Trener Roku, Sportowa Osobowość Roku. W głosowaniu publicznym na stronie internetowej miasta zostaną wybrani zwycięzcy w kategoriach: Najpopularniejszy Sportowiec Roku, Sportowa Drużyna Klubowa Roku, Sportowa Impreza Roku.