Przerwanie działania dziesięciu stacji metra. Utrudnienia w przemieszczaniu się do centrum

Przerwanie działania dziesięciu stacji metra. Utrudnienia w przemieszczaniu się do centrum

Komunikacja miejska na Ursynowie oraz Mokotowie ulegnie poważnym utrudnieniom, gdyż dziesięć stacji pierwszej linii metra zostanie tymczasowo zamkniętych. To oznacza, że prawie połowa stacji na tej linii nie będzie dostępna dla pasażerów. Aby zminimalizować niedogodności, Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował się na zwiększenie liczby kursujących autobusów i tramwajów, które posłużą jako alternatywa dla pasażerów metra.

Od momentu otwarcia południowego odcinka linii pierwszej metra, czyli od 28 lat, nastąpiły kolejne etapy remontów i modernizacji. Głównym celem jest sukcesywne unowocześnianie podstacji energetycznych. Prace te są już zaawansowane na trzech stacjach: Imielin, gdzie nowe urządzenia funkcjonują od 2020 roku, Ursynów – od 2021 roku oraz Kabaty – od 2022 roku. W każdym przypadku proces montażu nowych urządzeń wiązał się z przejściowymi utrudnieniami dla pasażerów.

Niekorzystna sytuacja dotknęła również stację Ursynów, która musiała zostać zamknięta. Niestety, konieczne będzie również zamknięcie stacji metra na Mokotowie.