Thames British School – najlepszy sposób na naukę angielskiego

Thames British School – najlepszy sposób na naukę angielskiego

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, jak ważne jest posługiwanie się językiem angielskim w dzisiejszych czasach. Duże znaczenie ma to, kiedy rozpocznie się naukę – tak naprawdę im wcześniej dziecko będzie miało kontakt z tym językiem, tym łatwiej będzie go przyswajało.

Warto zainwestować w przyszłość pociechy, decydując się na międzynarodową szkołę. Nawet w żłobku i przedszkolu dzieci mogą czerpać wiedzę, która zaowocuje w późniejszym czasie. Thames British School jest dobrym rozwiązaniem dla rodziców, którzy pragną zapewnić dziecku jak najlepszą edukację.

Thames British School – co to za szkoła?

Przede wszystkim jest to szkoła w systemie brytyjskim, w której większa część nauczania odbywa się w języku angielskim. Jej głównym zadaniem jest nauczenie dzieci samodzielności i przygotowanie do wejścia w dorosłość. Szkoła umożliwia zdanie międzynarodowej matury (IB Diploma), która jest uznawana na całym świecie.

Oprócz wiedzy akademickiej Thames British School uczy szacunku i buduje w dzieciach i młodzieży pewność siebie (jakże ważną w dorosłym życiu). Pokazuje również Państwa pociechom, jak istotna jest współpraca.

Etapy nauki w Thames British School

Szkoła obejmuje wszystkie etapy edukacji – od przedszkola, aż po klasę maturalną. Zapewnia naukę przedmiotów dostosowaną do wieku dziecka. Program podzielony jest na:

 • Early Years Foundation Stage – czyli grupy przedszkolne i zerówki. Nauczyciele starają się ciągle stymulować dziecko, aby posługiwało się ono językiem angielskim w sposób naturalny. Rodzice mogą się angażować w naukę i rozwój swoich pociech. Używane są dzienniki online i aplikacja Tapestry. Czytanie i pisanie odbywa się przy użyciu schematu Jolly Phonics.
 • Cambridge Primary – odpowiednik pierwszych klas szkoły podstawowej. Program nauczania tworzony jest tematycznie. Dziecko kształtuje na tym etapie umiejętności społeczne i akademickie z takich dziedzin jak: matematyka, historia, nauki przyrodnicze, język angielski, geografia, sztuka i projektowanie, muzyka, informatyka i wychowanie fizyczne.
 • Cambridge Lower Secondary – przeznaczone dla dzieci w wieku od 11 do 14 lat. Program obejmuje 10 przedmiotów, przygotowuje dzieci do dalszego etapu nauczania i zapewnia odpowiednie kwalifikacje wymagane w późniejszych latach.
 • Cambridg IGCSE – program dla dzieci w wieku 14-16 lat. Pozwala na wybranie różnych ścieżek przygotowujących do studiów. Kończy się po dwóch latach egzaminem zewnętrznym.
 • Matura międzynarodowa (IB Diploma) – przygotowuje młodzież w wieku 16-19 do zdania międzynarodowej matury.

Zajęcia dodatkowe

Thames British School oferuje szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych na terenie 5 Kampusów w Warszawie i okolicach. Każde dziecko znajdzie tu coś interesującego, ponieważ może wybierać wśród takich zajęć, jak:

 • arytmetyka mentalna Abakusa – polegająca na nauce wykonywania szybkich obliczeń w głowie;
 • robotyka – skupiająca się na projektowaniu i programowaniu robotów, uczy dzieci pojęć z zakresu fizyki i inżynierii;
 • kodowanie – bazujące na pisaniu programów z wykorzystywaniem nowoczesnych języków komputerowych,
 • gry brain fitness – wykorzystujące różne zestawy gier nie tylko planszowych czy logicznych, ale także zabaw na świeżym powietrzu czy sportów zespołowych,
 • szachy – klasyczne zajęcia, które pozwalają nauczyć się strategicznego myślenia;
 • muzyka – nauka gry na wielorakich instrumentach takich jak perkusja, gitara czy fortepian;
 • sztuka – ćwiczenie malarstwa i rysunku,
 • judo i kick-boxing – kształtujące w dzieciach pewność siebie i zapewniające odpowiednią dawkę ruchu.

Thames British School zapewnia najlepszą edukację dla dzieci na każdym poziomie. Pozwala na codzienne obcowanie z językiem angielskim, umożliwiając wyćwiczenie płynności w posługiwaniu się tym językiem. Ponadto oferuje dużą różnorodność zajęć pozalekcyjnych, dzięki czemu dzieci zdobywają nie tylko wiedzę akademicką, ale i umiejętności przydatne w dorosłym życiu.