Upamiętnienie 84. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę: zmiany w organizacji ruchu

Upamiętnienie 84. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę: zmiany w organizacji ruchu

Uroczystości związane z upamiętnieniem agresji Związku Radzieckiego na Polskę są zaplanowane na niedzielę, 17 września. Wydarzenia te spowodują zmiany w organizacji ruchu miejskiego, w tym zamknięcie ulicy Muranowskiej dla ruchu kołowego. W tym samym dniu przed ambasadą Rosji przy ulicy Belwederskiej 49 odbędzie się zgromadzenie publiczne. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o wprowadzeniu objazdów dla linii autobusowych.

Uroczyste obchody, mające na celu uczczenie 84. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę, odbędą się przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie usytuowanym przy ulicy Muranowskiej. Drogowcy uniemożliwią przejazd tą ulicą od godziny 14 do 22, co skutkować będzie zmianami w kursowaniu autobusów linii 116 i 518, które zostaną przekierowane na trasy objazdowe.

Plan objazdu dla linii 116 i 518 jest następujący: na trasie do Chomiczówki oraz Nowodworów autobusy będą poruszały się od placu Krasińskich poprzez Świętojerską, a następnie gen. Andersa i dalej standardowymi trasami. W kierunku Wilanowa oraz Placu Trzech Krzyży, autobusy będą jechały od wiaduktu na ulicy gen. Andersa przy Dworcu Gdańskim, przez gen. Andersa, Dawidowskiego, Słomińskiego, Międzyparkową, Bonifraterską, i dalej według ustalonej trasy.

Dodatkowo autobusy linii 116 oraz 518 będą robiły postój na przystanku Świętojerska 02 (w kierunku Chomiczówki i Nowodworów).

Druga część wydarzeń odbędzie się przed ambasadą Rosji przy ulicy Belwederskiej 49, gdzie zaplanowano zgromadzenie publiczne w godzinach 10-20. W związku z potencjalnym dużym natężeniem ruchu pieszego, policja może podjąć decyzję o zamknięciu ulicy Belwederskiej dla ruchu kołowego. Jeśli tak się stanie, autobusy linii 116, 131, 166, 168, 180, 503, 519 i 522 zostaną przekierowane na trasy objazdowe.

Zgromadzenie publiczne zaplanowano również na poniedziałek przy pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie w godzinach od 11:45 do 13:15. Jeżeli przejazd autobusów będzie niemożliwy, linie 116 i 518 zostaną skierowane na te same objazdy co poprzedniego dnia.