Remont ulicy Patriotów: zmiany dla kierowców i pasażerów autobusu numer 115

Remont ulicy Patriotów: zmiany dla kierowców i pasażerów autobusu numer 115

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Zarząd Dróg Miejskich, w najbliższy weekend odbędą się prace remontowe na ulicy Patriotów. Powodem podjęcia decyzji o remoncie były obserwowane problemy techniczne z nawierzchnią tej drogi. Oznacza to, że na odcinku od ulicy Izbickiej do Żołędziowej jezdnia zostanie całkowicie zamknięta, co spowoduje konieczność wprowadzenia tymczasowych zmian dla kierowców.

Drogowcy przygotowali specjalne objazdy, które będą prowadzić drogą po zachodniej stronie torów, wzdłuż ulic Bysławskiej, Przewodowej i Panny Wodnej. Do przejazdu na drugą stronę torów zostaną wyznaczone trzy miejsca: na wysokości Izbickiej, przy skrzyżowaniu z Patriotów oraz w okolicach Walcowniczej. Jak informuje ZDM, utrudnienia dla kierowców rozpoczną się już w piątek, 15 września, o godzinie 22:00.

Zmiany wpłyną także na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Autobusy linii 115 zostaną przekierowane tak, aby ominąć remontowany odcinek. Trasa będzie prowadziła od strony wschodniej ulicą Patriotów aż do przejazdu kolejowego przy stacji Warszawa Radość, na wysokości ulicy Izbickiej. Następnie autobusy będą jechać zachodnią stroną Patriotów do węzła na tej ulicy, skąd powrócą na właściwą – wschodnią – stronę torów. Z powodu zmiany trasy, autobusy linii 115 nie będą zatrzymywać się na przystankach Tomaszowska 01 i 02 oraz Lawinowa 01 i 02.

Prace remontowe mają zakończyć się w poniedziałek, 18 września, o godzinie 4 rano. Zarząd Dróg Miejskich zwraca uwagę, że wszelkie utrudnienia są tymczasowe i mają na celu poprawę stanu technicznego drogi dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom.