Ukraiński obywatel próbuje oszukać policję, zamieniając się miejscami z pasażerem

Ukraiński obywatel próbuje oszukać policję, zamieniając się miejscami z pasażerem

Na Ukrainie, obywatel kraju został przyłapany na próbie oszustwa w celu uniknięcia odpowiedzialności za swoje czyny. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, mężczyzna próbował zamienić się miejscami z pasażerem. Policja odkryła, że posiadał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów, był pod wpływem alkoholu i przekroczył dozwoloną prędkość. Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz surowa grzywna.

W trakcie interwencji tej niewielkiej jednostki ruchu drogowego Nowodworu na terytorium gminy Czosnów, policjanci zatrzymali kierowcę audi za przekroczenie prędkości o 42 km/h. Funkcjonariusz, który podchodził do samochodu, zauważył, że mężczyzna na fotelu kierowcy zamienia się miejscami z pasażerem z tylnej części pojazdu. Policjant nie przegapił tej sztuczki, cały czas obserwując kierowcę audi. Ostatecznie 21-letni mężczyzna przyznał się do prowadzenia pojazdu i próby manipulacji miejscami.

Policja poczuła od niego woń alkoholu, a test na trzeźwość wykazał 0,26 promila alkoholu we krwi obywatela Ukrainy, co potwierdziło, że był on pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, a wcześniejszy wyrok Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim nakładał na niego roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany w sierpniu tego roku.

Po interwencji, policjanci przetransportowali ukraińskiego obywatela do komendy policji w Nowym Dworze i umieścili go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Mundurowi przedstawili mu zarzuty nieprzestrzegania nakazu sądowego oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Dodatkowo, nałożono na niego mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości.