Ukraiński kierowca aplikacji transportowej zatrzymany przez policję za prowadzenie pod wpływem substancji odurzających

Ukraiński kierowca aplikacji transportowej zatrzymany przez policję za prowadzenie pod wpływem substancji odurzających

Efektywna praca śródmiejskich funkcjonariuszy Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego doprowadziła do zatrzymania obywatela Ukrainy, który podejrzewany jest o prowadzenie pojazdu będąc pod działaniem narkotyków. To ten sam mężczyzna, który dwutygodniowy temu został uwieczniony na nagraniu wykonanym przez przypadkowego obserwatora, gdy w trakcie swojej zmiany konsumował nieidentyfikowaną substancję wewnątrz swojego taksówki. Tę czynność wykonywał podczas przerwy w pracy. Za takie zachowanie 35-latek teraz musi liczyć się z ryzykiem trzyletniego pozbawienia wolności.

Interwencja służb mundurowych miała miejsce w minioną niedzielę na ulicy Smolnej. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę oferującego usługi przewozowe poprzez aplikację mobilną. Po przeprowadzonym na miejscu teście okazało się, że mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków podczas prowadzenia swojego pojazdu.

Niespełna dwa tygodnie temu, ten sam mężczyzna został uwieczniony na nagraniu, jak zażywa nieznany środek, korzystając jako powierzchni z ekranu swojego smartfona. Wydarzenie miało miejsce wewnątrz samochodu, którym obecnie prowadził. Policjanci, którzy zatrzymali 35-latka do kontroli, natychmiast rozpoznali markę i kolor pojazdu oraz sylwetkę kierowcy z filmu, który wcześniej został opublikowany w mediach.

Zatrzymanemu obywatelowi Ukrainy pobrano próbkę krwi w celu przeprowadzenia dodatkowych badań. Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji odurzających. Stróże prawa odpowiednio zareagowali, zatrzymując również ukraińskie prawo jazdy podejrzanego. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.