Podejrzany o groźby karalne z nożem w ręku zatrzymany przez policję na Woli

Podejrzany o groźby karalne z nożem w ręku zatrzymany przez policję na Woli

Pododdział patrolowo-interwencyjny policji z warszawskiej dzielnicy Wola zatrzymał mężczyznę podejrzanego o wygłaszanie gróźb karalnych. Pierwsze doniesienia w tej sprawie sugerują, że napastnik wszedł w interakcję z ofiarą, pytając ją o papieros. Gdy usłyszał, że nie ma takiej możliwości, napastnik wpadł we wzburzenie i zaczął straszyć swoją ofiarę śmiercią, jednocześnie trzymając nóż. Tuż po tym incydencie uciekł, ale szybko wpadł w sidła policji. Mężczyzna został już oskarżony i jest obecnie w areszcie tymczasowym.

Blisko trzynastej godziny, funkcjonariusze z pododdziału patrolowo-interwencyjnego na Woli otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który groził komuś nożem. Sytuacja ta miała miejsce na ulicy Górczewskiej. Według początkowych ustaleń, sprawca podszedł do swojej ofiary i poprosił ją o papierosa. Gdy dowiedział się, że nie ma takiej opcji, mężczyzna wpadł w szał, obrzucił ofiarę obelgami i zaczął grozić jej śmiercią, trzymając nóż. Po tym incydencie szybko uciekł.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika. Zaraz po incydencie, na podstawie dostarczonego rysopisu, zatrzymali 43-letniego mężczyznę. Podejrzany został przeniesiony do celi policyjnej. Śledczy zgromadzili dowody i stwierdzili, że mężczyzna wcześniej miał już do czynienia z prawem, był wielokrotnie notowany i spędził kilka lat w zakładzie karnym. Mężczyzna usłyszał zarzuty o groźby karalne. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Prace nad sprawą prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.