Uciekinier za kółkiem: 38-latek poszukiwany na 4 podstawy zatrzymany po pościgu

Uciekinier za kółkiem: 38-latek poszukiwany na 4 podstawy zatrzymany po pościgu

Podczas patrolowania rejonu Woli, policjanci podjęli decyzję o kontrolowaniu pojazdu marki Volkswagen. Do zatrzymania kierującego służyły sygnały dźwiękowe i świetlne, które mundurowi włączyli. Mimo to, kierowca zdecydował się nie zatrzymać i przyspieszyć pojazd, co spowodowało rozpoczęcie pościgu przez funkcjonariuszy.

W trakcie ucieczki, mężczyzna skręcił w stronę osiedlowego parkingu, co uniemożliwiło mu dalszą ucieczkę samochodem. Nie poddając się jednak, postanowił opuścić swój pojazd i próbować uciekać pieszo. Niestety dla niego, stróże prawa byli na tyle szybcy, że udało im się go szybko zatrzymać i umieścić w areszcie.

Po zakończeniu pościgu, 38-letni kierowca został przewieziony do policyjnej komendy na Woli. Dodatkowe sprawdzenie danych osobowych mężczyzny w bazach policji ujawniło informację, że był on poszukiwany na cztery różne sposoby przez inne jednostki ścigania.

Śledztwo w sprawie mężczyzny przejęli policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Po zebraniu wszystkich dowodów i materiałów, podejrzany usłyszał zarzut niezastosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu przez funkcjonariusza. Dalsze czynności w tej sprawie są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola.