Sukces policji z Jabłonny: Zatrzymano złodziei biżuterii o wartości 50 000 złotych

Sukces policji z Jabłonny: Zatrzymano złodziei biżuterii o wartości 50 000 złotych

Zespół funkcjonariuszy z komendy w Jabłonny niedawno odnotował zwycięstwo, przywołując do odpowiedzialności dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież. Incydent miał miejsce w jednym z domów lokalnej społeczności. Jej ofiarą padła kobieta, której pod nieobecność, z jej domu bezprawnie zabrano biżuterię. Ciekawostką jest fakt, że sprawcami okazało się dwóch pracowników remontowych, którym powierzono renowację tej posiadłości. W wieku 25 i 29 lat, oprócz swoich normalnych obowiązków, podejmowali się również działalności przestępczej. Niemniej jednak, tylko dwa dni po zgłoszeniu kradzieży, policyjne służby były w stanie zidentyfikować i aresztować winowajców oraz odzyskać skradzione dobra.

Policja jabłonowska dowiedziała się o incydencie w połowie grudnia. Z domu zniknęła biżuteria o wartości prawie 50 000 złotych. Biorąc pod uwagę, że świeżo zakończony remont był jednym z głównych wydarzeń w tym miejscu, oficerowie podjęli decyzję o sprawdzeniu, czy pracownicy zespołu remontowego mieli jakikolwiek udział w tym przestępstwie.

Instynkt policyjny nie zawiódł. Sprawcami okazali się dwóch mężczyzn z powiatu nowodworskiego, którzy podczas przeszukania ich mieszkań zostali przyłapani na posiadaniu skradzionej biżuterii. Oba przedmioty zostały odzyskane i zabezpieczone przez policję.

Mieszkańcy Nowego Dworu już stawili czoła oskarżeniom o kradzież dokonaną wspólnie i w porozumieniu. Teraz to sąd będzie musiał zdecydować o ich karze. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Legionowie sprawuje nadzór nad całą procedurą.