Zatrzymanie agresywnego mężczyzny ukrywającego narkotyki: na Targówku policjanci odkryli dodatkowe zapasy środków odurzających

Zatrzymanie agresywnego mężczyzny ukrywającego narkotyki: na Targówku policjanci odkryli dodatkowe zapasy środków odurzających

Na terenie warszawskiego Targówka, funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego miejscowego komisariatu, działając na polecenie zespołu medycznego, zatrzymali mężczyznę o agresywnym zachowaniu. W trakcie interwencji zauważyli, że 41-latek posiada przy sobie narkotyki, które ukrywał w swojej odzieży. Po przeprowadzeniu dalszych czynności w domu zatrzymanego, policjanci odkryli więcej nielegalnych substancji. Sprawa została skierowana do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która postawiła mężczyźnie formalne zarzuty i podjęła decyzję o poddaniu go policyjnemu dozorowi. Za swoje czyny 41-latek może otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie z miejsca zdarzenia prezentuje różne pojemniki o różnych kształtach i kolorach, zawierające przejrzyste fiolki wypełnione klarowną substancją, ciemny okrągły pojemnik z suszem roślinnym w odcieniu zieleni, a także jasny okrągły pojemnik z białą substancją, która jest zlepiona.

Policjanci otrzymali wezwanie do interwencji od ratowników medycznych, którzy mieli problem z agresywnym pacjentem. Mężczyzna był wyjątkowo pobudzony i awanturował się w karetce, co wymusiło na funkcjonariuszach założenie mu kajdanek. Po kontrolnym sprawdzeniu jego garderoby, w kieszeniach kurtki odnaleźli woreczki zawierające susz roślinny i białą substancję, co doprowadziło do zatrzymania 41-latka.

Zatrzymany został przewieziony do komisariatu przy ulicy Chodeckiej, gdzie poddany został szczegółowemu przeszukaniu. Funkcjonariusze odnaleźli przy nim dodatkowy woreczek z zielonym suszem. Następnie przeprowadzono przeszukanie mieszkania 41-latka przy ulicy Wyszogrodzkiej, gdzie znaleziono słoik pełen suszu, kolorowe tabletki i ampułki, dwa telefony komórkowe oraz wagę elektroniczną.

Wszystkie znalezione i zabezpieczone substancje zostały poddane analizie. Mieszkaniec Targówka po zakończeniu wszystkich czynności trafił prosto na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Prokurator prowadzący sprawę przedstawił mu zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.