Tragiczne wydarzenie na drodze w Ługach – kierowca pozostawił rannych pasażerów i uciekł

Tragiczne wydarzenie na drodze w Ługach – kierowca pozostawił rannych pasażerów i uciekł

Wieczorem 20 sierpnia w Ługach, niewielkiej miejscowości powiatu mławskiego w województwie mazowieckim, miało miejsce dramatyczne zdarzenie. Kierujący samochodem mężczyzna stracił kontrolę nad pojazdem i zderzył się z drzewem przy drodze. Następnie, wbrew wszelkim zasadom i normom moralnym, opuścił miejsce wypadku, zostawiając w aucie dwóch poszkodowanych pasażerów. Informacje o tym poruszających wydarzeniu zostały przekazane przez policję mazowiecką.

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy policyjnych pracujących na miejscu tragicznego zdarzenia wskazały, że sprawca jechał drogą lokalną w stronę Szreńska, jest to niewielka odległość od Ługów. Po utracie kontroli nad pojazdem doszło do kolizji z drzewem. Po tym zdarzeniu sprawca opuścił wrak pojazdu i uciekł przed przybyciem ekip ratunkowych, które były powiadamiane przez przypadkowych świadków zdarzenia. Pomoc ratunkowa została udzielona dwóm poszkodowanym pasażerom, niestety jeden z nich, 16-letni chłopiec – mieszkaniec powiatu mławskiego, zginął na miejscu. Drugi pasażer, 46-latek, z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Mławie.

Policja rozpoczęła natychmiastowe działania mające na celu odnalezienie uciekiniera. Wykorzystano do tego psa tropiącego oraz innych śledczych. W trakcie prowadzonych działań udało się również ustalić tożsamość mężczyzny siedzącego za kierownicą podczas wypadku. Jak informują funkcjonariusze, kierowcą był 31-letni mężczyzna, który sam zgłosił się na posterunek policji w Szreńsku następnego dnia po wypadku. Aspirant sztabowy Anna Pawłowska przekazała informacje, że „nadzorowane przez prokuratora czynności procesowe są nadal realizowane”. Sprawcy grozi odpowiedzialność karna od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.