Tradycyjna zimowa inicjatywa dla dzieci i młodzieży "Zima w Lesie 2024"

Tradycyjna zimowa inicjatywa dla dzieci i młodzieży "Zima w Lesie 2024"

Coroczne wydarzenie zatytułowane „Zima w Lesie”, które jest koordynowane przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesznie, znów odbędzie się w tym roku. Dodatkowo, do projektu dołącza Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, pełniąc rolę partnera. Wydarzenie to jest uznane za atrakcyjny sposób na spędzenie czasu podczas zimowej przerwy szkolnej. Skierowane do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży z okolic powiatu, atrakcje te są prowadzone przez miejscowych stróżów prawa z Leszna, Starych Babic i Kampinosu.

Dzielnicowi ze służby policyjnej w Lesznie, współpracując z kolegami ze Starych Babic i Kampinosu, ponownie uczestniczą w „Zimie w Lesie 2024”. Jest to przedsięwzięcie realizowane przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesznie. Impreza, która potrwa do końca tego tygodnia, odbywa się na Gościńcu Julinek i jest kierowana do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży z powiatu.

Głównym celem wydarzenia jest promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnej i bezpiecznej rekreacji, z naciskiem na atrakcje turystyczne Kampinoskiego Parku Narodowego.

Podczas interakcji z młodymi uczestnikami, policjanci przekazują informacje na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu zarówno w domu, jak i na zewnątrz podczas ferii. Uczą dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa drogowego, czy to podczas podróży samochodem, czy pieszych wędrówek. Podkreślają również rolę elementów odblaskowych dla swojego bezpieczeństwa. Przekazują porady, co robić w sytuacji spotkania z nieznajomymi. Dodatkowym atutem spotkań z funkcjonariuszami jest możliwość poznania pracy policjanta oraz zwiedzenie radiowozu służbowego przez uczestników imprezy.