CBŚP zlikwidowało grupę przestępczą prowadzącą nielegalną działalność hazardową

CBŚP zlikwidowało grupę przestępczą prowadzącą nielegalną działalność hazardową

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym hazardem. W sumie zabezpieczono ponad 40 urządzeń do gry na prawdziwe pieniądze. W związku ze sprawą zatrzymano 16 podejrzanych. W śledztwie brali udział policjanci z Mazowsza i Małopolski.

Na tę chwilę, współpracując z Prokuraturą Okręgową Warszawa-Praga, funkcjonariusze CBŚP gromadzą materiał dowodowy i ustalają tożsamości osób uwikłanych w nielegalną działalność hazardową. Śledczy podejrzewają, że grupa prowadziła swoją działalność od 2018 roku.

16 podejrzanych i 43 maszyny hazardowe

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty związane z organizowaniem nielegalnych rozgrywek hazardowych, dopuszczeniem się przestępstwa podatkowego i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej. W związku ze sprawą sąd wydał nakaz tymczasowego aresztowania 8 podejrzanych, którzy trafią do celi na okres trzech miesięcy. Natomiast pozostała ósemka otrzyma dozór policyjny.

Jak podaje oficer prasowa CBŚP – podinsp. Iwona Jurkiewicz, w trakcie śledztwa funkcjonariusze zabezpieczyli 43 urządzenia do uprawiania hazardu, w tym 20 terminali komputerowych i 23 automaty do gier. Zarekwirowane zostały również zgromadzone w maszynach pieniądze.

W ramach poręczenia majątkowego zabezpieczono również gotówkę w wysokości 300 tys. zł, a do tego złote sztaby, złote monety i 12 markowych zegarków. Łączna wartość zarekwirowanego majątku to ponad 2 miliony złotych.

Tutaj przeczytasz o nielegalnym hazardzie w Goleniowie.