Młody mężczyzna zatrzymany za posiadanie nielegalnych substancji: Warszawska policja zabezpiecza 40 kg narkotyków od początku roku

Młody mężczyzna zatrzymany za posiadanie nielegalnych substancji: Warszawska policja zabezpiecza 40 kg narkotyków od początku roku

W ramach bieżących operacji wymierzonych w przestępczość narkotykową na obszarze Pragi Północ w Warszawie, służby Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego komendy głównej dokonały aresztowania 21-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o posiadanie nielegalnych substancji. W trakcie najnowszej operacji udało się zabezpieczyć ponad 7,5 kg różnorodnych środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Działania prowadzone przy ulicy Brzeskiej zaowocowały od stycznia tego roku przejęciem przez funkcjonariuszy stołecznej komendy łącznie 40 kilogramów narkotyków.

Kiedy stołeczni policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego skierowali swoje wysiłki na Pragę Północ w celu zwalczania przestępczości narkotykowej, ich uwaga skupiła się na opuszczonych budynkach przy ulicy Brzeskiej. Z jednego z nich dobiegał intensywny, łatwo rozpoznawalny zapach marihuany. We wnętrzu jednego z opuszczonych lokali odkryli pozostawione tam narkotyki różnego rodzaju, podzielone na kategorie, z których niektóre były już przygotowane do sprzedaży w dilerskich porcjach. Pierwsze sprawdzenia wykazały obecność 2,4 kg marihuany i ponad 1,3 kg amfetaminy. Ale to nie wszystko. Policjanci zapobiegli również sprzedaży blisko 260 porcji mefedronu oraz 70 gramów kokainy. W sumie zostało zabezpieczone ponad 4 kilogramy narkotyków, a także urządzenia do ich ważenia.

Następne działania miały miejsce na innym podwórku w północnej części Pragi. Na miejscu spotkali „czujkę”, która zaprosiła mundurowych do środka. Po przejściu przez bramę, zauważyli mężczyznę układającego małe paczki folii aluminiowej w dziurze w ceglanym murze. Gdy spostrzegł potencjalnych „klientów”, wyjął z kieszeni kilka zawiniątek z folii i, nieświadomy ich tożsamości, zapytał jednego z nich „co chcesz?”. Został natychmiast zatrzymany przez siły porządkowe z powodu podejrzenia posiadania narkotyków. U 21-latka oraz w dziurze, przy której stał, znaleziono ponad 80 dilerskich porcji heroiny, amfetaminy i mefedronu oraz 10,5 tys. złotych.

Policjanci, znając praktyki osób zajmujących się dystrybucją narkotyków, zdecydowali się na przeszukanie całego podwórka, pomieszczeń piwnicznych i strychu z pomocą psa tropiącego. W jednej z piwnic odkryli prawie 900 g marihuany, blisko 800 g amfetaminy oraz 1,7 kg mefedronu, jak również haszysz i ponad 180 tabletek MDPV.

Zatrzymany 21-latek został umieszczony w celi policyjnej w komendzie na Pradze Północ, a odnalezione narkotyki i pieniądze zostały zabezpieczone. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania nielegalnych substancji, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Warszawa – Praga Północ nadzoruje postępowanie. Od początku roku stołeczni funkcjonariusze przejęli 40 kilogramów narkotyków w ramach działań prowadzonych przy ulicy Brzeskiej.