Sześciu poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych przez piaseczyńską policję – tylko jeden uniknął kary pozbawienia wolności

Sześciu poszukiwanych mężczyzn zatrzymanych przez piaseczyńską policję – tylko jeden uniknął kary pozbawienia wolności

W ciągu kilku dni, sześciu poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości mężczyzn zostało schwytanych przez piaseczyński wydział kryminalny. Ta grupa, która próbowała uciec przed konsekwencjami swoich czynów, w większości została przekazana do zakładów karnych. Z sześciu zatrzymanych, jednemu udało się uniknąć odbywania kary, opłacając grzywnę w kwocie 3500 złotych.

Pracownicy wydziału kryminalnego w Piasecznie są odpowiedzialni za wyszukiwanie i zatrzymywanie osób poszukiwanych. Ich nieustanne wysiłki prowadzą do codziennego zatrzymywania osób, które desperacko próbują uniknąć wpadki, omijając organy ścigania. Jednak dzięki efektywnej pracy operacyjnej oraz informacjom zgromadzonym z różnorodnych źródeł, osoby poszukiwane regularnie trafiają za kratki.

W ciągu ostatniego tygodnia, kryminalni z Piaseczna zatrzymali sześć osób, na które wydane były listy gończe. Pierwszy z nich, który miał odbyć karę pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy, zatrzymany został w Górze Kalwarii. Mimo wyroku, nie zamierzał dobrowolnie stawić się w zakładzie karnym, ale teraz został tam doprowadzony przez policjantów. Kolejne cztery osoby w wieku 48, 46, 28 i 31 lat zostały zatrzymane na terenie Łomianek, gminy Piaseczno oraz Konstancina-Jeziorny.

Jedyny, który wrócił na wolność to 44-latek z Warszawy. Został skazany na łączną karę 2,5 miesiąca pozbawienia wolności przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa i Sąd Rejonowy w Piasecznie. Jednak miał możliwość uniknięcia kary, jeśli zapłaci grzywnę wynoszącą 3500 złotych. Wykorzystał tę możliwość, a po dopełnieniu formalności powrócił do swojego normalnego życia.