Kryminalni z Ochoty zatrzymali obywatelkę Armenii z nielegalnym towarem

Kryminalni z Ochoty zatrzymali obywatelkę Armenii z nielegalnym towarem

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Ochoty przeprowadzili skuteczną operację, która zakończyła się aresztowaniem 41-letniej kobiety pochodzącej z Armenii. Oprócz tego, służby postawiły kobiecie szereg zarzutów. Głównym punktem tych oskarżeń było posiadanie i próba dystrybuowania towarów nieopodatkowanych polskim systemem akcyzowym – niemal 10 000 paczek papierosów oraz 5 kilogramów tytoniu.

Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pracujący na terenie ochockiej komendy regularnie prowadzi działania skierowane przeciwko osobom podejrzewanym o handel nielegalnymi towarami. Tym razem podczas akcji na lokalnym targowisku ujęli 41-letnią obywatelkę Armenii. W jej samochodzie znaleziono ukryte blisko 10 000 paczek papierosów oraz 5 kg suszu tytoniowego, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. W wyniku tej transakcji Skarb Państwa mógł stracić ponad 13 000 złotych na niezapłaconej akcyzie i podatku.

Osoba, która została zatrzymana, została przewieziona do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, gdzie usłyszała formalne zarzuty. Jest to kolejny przypadek ujęcia osoby w wyniku działań policjantów skupionych na zwalczaniu przestępczości gospodarczej.

Postępowanie w tej sprawie jest aktualnie monitorowane i nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Ochota.