Super atrakcje dla dzieci w Warszawie

Super atrakcje dla dzieci w Warszawie

Zwiedzanie stolicy w towarzystwie naszych pociech to doświadczenie, którego szybko nie zapomnimy, zwłaszcza gdy odkryjemy jedne z najlepszych atrakcji w Warszawie dla całej rodziny. Od historycznych cudów po pełne przygód przeżycia, Warszawa to wspaniałe miejsce na odwiedziny razem z dziećmi.

Warszawa jest dowodem na to, jak w Polsce cenimy sobie nasze zabytki. W tym bogato historycznym mieście nie ma końca takim rozrywkom. I być może zastanawiacie się, czy znalezienie znakomitych atrakcji dla dzieci w Warszawie jest łatwe i czy mogą się tutaj dobrze bawić nawet najmłodsi podróżnicy? Odpowiedź jest jednoznaczna – oczywiście, że tak!

W tym artykule podzielimy się z Wami naszą wiedzą na temat tego, jakie rozrywki w Warszawie są najlepsze na wypady rodzinne. Dzięki temu, po powrocie do domu Wasze smyki nie będą mogły się doczekać, żeby pochwalić się najlepszymi wakacjami w swoim życiu.

Najpiękniejsze atrakcje plenerowe w Warszawie – parki i zieleńce

Czym byłoby zwiedzanie Warszawy bez wizyty w pięknych parkach, gdzie wszystko tonie w bujnej zieleni Matki Natury? Z tego względu, jeśli zaliczyliśmy już najstarsze zabytki Warszawy, najwyższy czas, aby się troszkę zrelaksować i skorzystać z cudownych widoków, jakie oferuje nasza czarująca stolica. Przyjrzyjmy się zatem, jak prezentują się najlepsze parki w Warszawie.

Łazienki Królewskie w Warszawie

Nieważne, ile razy odwiedzamy Łazienki Królewskie, ten niesamowity park za każdym razem zapewnia niesamowite wrażenia z pobytu w Warszawie. Dlatego zawsze warto znaleźć czas na wizytę, jeśli akurat jesteśmy w stolicy. I być może muzeum nie będzie tutaj dla dzieci największą atrakcją. Jednak pozostałe obszary parku wynagrodzą to z nawiązką.

Pałac na Wyspie w Warszawie to piękny, zabytkowy budynek, w którym obecnie mieści się Królewska Galeria Obrazów. Podczas letniego sezonu można tutaj posiedzieć nad cudownym jeziorkiem, wokół którego pływają kolorowe kaczki. Z kolei zimą zbiornik wodny zamienia się w lód, dzięki czemu park zapiera dech w piersiach o każdej porze roku.

Dzieci pokochają zwiedzanie ogrodów z wędrującymi pawiami i innymi dzikimi zwierzętami. I warto też dodać, że po drzewach wspina się wiele sympatycznych wiewiórek. A jeżeli odwiedzamy Łazienki Królewskie w Warszawie podczas okresu letniego, koniecznie musimy wybrać się na koncerty związane z twórczością Fryderyka Chopina.

Bulwary wiślane w Warszawie

Jeśli odwiedzamy stolicę latem, wówczas musimy mieć na uwadze, że Bulwary Wiślane będą pełne turystów, którzy cieszą się słońcem i aktywnością na świeżym powietrzu. Jest to również doskonałe miejsce w Warszawie na odwiedziny z dziećmi.

Mamy tutaj okazję wypłynąć w rejs po rzece łodzią wiosłową albo spędzić trochę czasu na mini plaży. Ta miejska plaża z pewnością zapewni nam wiele satysfakcji. Znajdują się tu stoiska z potrawami z różnych zakątków świata, boiska do siatkówki plażowej, a także szereg tras rowerowych i spacerowych.

Park Szczęśliwicki na Ochocie w Warszawie

Park Szczęśliwicki położony jest kilka kilometrów od centrum, na Ochocie (dzielnica Warszawy). Obiekt został oddany do użytku w latach 60. XX wieku. A stworzono go na terenie składowiska gruzu z czasów II wojny światowej. Jego powierzchnia liczy około 30 hektarów.

W parku jest tam mnóstwo ciekawych rzeczy do zrobienia, szczególnie jeśli odwiedzamy Warszawę z dziećmi. Są tutaj trzy place zabaw, ogólnodostępny basen, boisko do siatkówki plażowej, maszyny do ćwiczeń, dwa jeziora z kaczkami i kolejka górska.

Największą atrakcją jest góra narciarska, z której można zjeżdżać przez cały rok. Jest również zatrzęsienie tras rowerowych, tras spacerowych, przyjaznych restauracji i tony smacznych lodów. Koniecznie musimy wpaść tutaj z dziećmi, jeśli spędzamy wakacje w Warszawie.

Podczas weekendu nie brakuje też specjalnych imprez otwartych i nadmuchiwanych zamków. Jest nawet wypożyczalnia aut elektrycznych dla dzieci. Nie możemy też zapomnieć o niesamowitej cukierni „Ciastkowie”, gdzie można znaleźć pyszne słodkości i różne rodzaje deserów.

Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy powstał w 1959 roku w północno-zachodniej części stolicy, na jej obrzeżach. Ten cenny eksponat naturalny jest obecnie wpisany na listę Światowego Rezerwatu Biosfery UNESCO. Jeżeli mamy zamiar odwiedzić go z dziećmi, warto wybrać się na przejażdżkę rowerową. A to dlatego, że park ma bardzo długie i zróżnicowane trasy rowerowe.

Park ten jest jednym z największych parków narodowych niziny europejskiej, a celem jego założenia było zapewnienie ochrony resztkom Puszczy Kampinoskiej, która mieści się w starej dolinie Wisły. Jeśli więc szykujemy się na wakacje z dziećmi w Warszawie, pamiętajmy o wrzuceniu na listę atrakcji również tego magicznego miejsca.

Najlepsze miejsca na spacer w Warszawie – cudowne ogrody

Nie ma to, jak rodzinny spacer po kwitnących ogrodach podczas słonecznej pogody. Warszawskie ogrody pozwolą nam się wyciszyć i odzyskać siły, jakie przeznaczyliśmy na intensywne zwiedzanie. Co więcej, przebywając w tych magicznych lokacjach, będziemy zachwyceni nie tylko my, ale również i nasze dzieci. Sprawdźcie więc, gdzie najlepiej udać się na spacer podczas spędzania urlopu w Warszawie.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie jest nie tylko domem dla szerokiej gamy gatunków zwierząt. Obiekt ten odznacza się również własną, niepowtarzalną historią. Jest to miejsce, w którym dzieci i dorośli mogą rozkoszować się edukacyjnym spotkaniem.

Warszawskie Zoo oferuje możliwość zobaczenia tysięcy gatunków zwierząt – między innymi słoni, żyraf i jadowitych węży. Będziemy mieć okazję na podziwianie potężnych goryli, a także ujrzenie nowoczesnego siedliska hipopotamów.

Ponadto historia związana z tym ogrodem pozwala empatycznie spojrzeć na niektóre z trudniejszych czasów Warszawy. Dyrektor obiektu, Antoni Żabiński, udzielił tutaj schronienia wielu osobom podczas II wojny światowej.

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Niedaleko Centrum Nauki Kopernik znajduje się Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, której dach wyposażony jest w barwny i kwitnący ogród. Jest to nieco pomijana lokalizacja przez większość turystów. A szkoda, ponieważ ogród zapewnia miłą przerwę od zgiełku miasta i jest jednym z największych ogrodów botanicznych na dachu w Europie.

Ogród to też idealne miejsce do podziwiania panoramy Wisły, Starego Miasta i Mostu Świętokrzyskiego. Jest także świetną opcją do pstrykania zdjęć widokowych i oczywiście do zdjęć rodzinnych. Odwiedzający ogrody mogą nawet zajrzeć bezpośrednio do wnętrza biblioteki, zaglądając przez specjalne okna. Tym sposobem można rzucić okiem na ogromną kolekcję książek i przestrzenie dla studentów.

Ponadto, na niższych piętrach znajduje się centrum rozrywki o nazwie HULA KULA. Są tutaj tory do gry w kręgle oraz interaktywna strefa zabaw. Jeśli więc przyjeżdżamy do Warszawy z dziećmi, nie zapominajmy o tej wspaniałej atrakcji.

Ogród Saski w Warszawie

Ogród Saski reprezentuje cenne skarby zieleni, które mieszczą się na Mokotowie i w pobliżu Pól Mokotowskich. Są to przykłady pięknych, nowatorskich ogrodów z historyczną nutką. Dzięki temu stanowią doskonałe miejsce na spacery w Warszawie, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Ogród Saski powstał na przełomie XVII i XVIII wieku, dzięki inicjatywie króla Augusta II Mocnego. Ogród zbudowano na tzw. Osi Saskiej i zaprojektowano na styl ogrodów francuskich. Warto dodać, że obiekt został częściowo zniszczony w czasie Powstania Warszawskiego. Na szczęście po wojnie odrestaurowano go do pierwotnej świetności. Dzisiaj jest to przepiękne miejsce do zażywania spacerów na łonie warszawskiej natury i bardzo dobra lokacja na upragniony relaks.

Wspaniałe rozrywki dla dzieci w Warszawie

Dzieci pewnie nie będą zainteresowane wiekowymi zabytkami i muzeami historycznymi w Warszawie. Z tego względu, wybierając się do stolicy z dziećmi, warto uwzględnić atrakcje, z których będą mogły czerpać tonę satysfakcji. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są parki rozrywki, gdzie będą mogły wyszaleć się nie tylko najmłodsi turyści, ale również ich rodzice. Oto najlepsze parki rozrywki w Warszawie.

Park Linowy Bielany w Warszawie

Park Linowy Bielany to naprawdę niesamowite miejsce. Dzieci z pewnością będą czerpać radość z przygód ze wspinaczki po linie, bez konieczności specjalnego przeszkolenia. W parku nie ma ograniczeń wiekowych. A to sprawia, że ​​jest to super atrakcja dla całej rodziny w Warszawie, jeśli oczywiście mamy odwagę, żeby się tutaj sprawdzić.

Jeżeli mamy ochotę na ogromny zastrzyk adrenaliny, zapewni nam go pięć bezpiecznych i ekscytujących stref, które dostarczą nam niepowtarzalnej dawki emocji. Możemy zdecydować się na różne stopnie trudności, dzięki czemu każdy członek rodziny będzie mógł przetestować swoją siłę i wytrzymałość na trasach linowych.

Multimedialny Park Fontann w Warszawie

Położony na lewym brzegu Wisły u podnóża starego miasta ten Multimedialny Park Fontann zapewnia iście kolorowe wrażenia. Harmonijne pokazy wody, świateł i dźwięków zachwycą dzieci podczas słuchania ciekawych historii. Tak więc rozsiądźmy się wygodnie na pobliskim trawiastym zboczu i przeżyjmy wspaniałe występy.

Pokazy fontann odbywają się w każdy piątek i sobotę o 21:30 w maju, czerwcu i lipcu. Ponadto, są dostępne także o godzinie 21:00 w sierpniu i o godzinie 21:30 we wrześniu. A zimą główna fontanna zamienia się w wielobarwną animowaną rzeźbę światła laserowego, prezentując weekendowe pokazy przy akompaniamencie świątecznej muzyki. Jest to jedna z najlepszych atrakcji dla dzieci w Warszawie.

Planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Nie ma lepszego sposobu na zainspirowanie dzieci niż zapewnienie im edukacji połączonej ze świetną rozrywką. Centrum Nauki Kopernik pomoże nam odkryć, jak Neil Armstrong stawiał pierwsze kroki na Księżycu, a do tego poznamy fizjologiczne reakcje ludzkiego organizmu dzięki interaktywnym eksponatom.

Młodsze dzieci pokochają Buzza! Ta galeria dla najmłodszych zachęca wszystkich małych turystów do odkrywania rozmaitych tajemnic. Ponadto, planetarium aż kipi od rodzinnej zabawy i zachwycających pokazów, których nasze dzieci nigdy nie będą miały dosyć. Dodatkowo możemy przeprowadzać własne małe eksperymenty i odkrywać sekrety ludzkich zmysłów.

Najciekawsze wycieczki po Warszawie i okolicach

Wybierzmy się z naszymi dziećmi na krajoznawczy rejs w okolicach Warszawy, gdzie dominuje dzika fauna i czarująca flora. Albo możemy nieco zmienić kierunek i skorzystać z wycieczki po najpiękniejszych atrakcjach w mieście. Tak czy siak, oba rozwiązania są doskonałe na spędzenie przyjemnego czasu w Warszawie z całą rodziną.

Rejs statkiem po Wiśle

Rejs statkiem po Wiśle to świetny sposób na relaks i zobaczenie najpiękniejszych miejsc Warszawy, których nie można zobaczyć podczas spaceru. W trakcie możemy robić piękne zdjęcia i cieszyć się niepowtarzalną atmosferą cichych, zielonych obszarów ukrytych przed zgiełkiem miasta.

W Warszawie jest wiele firm, które organizują takie wycieczki. A jedną z najlepszych oferuje Fundacja Szerokie Wody. Będąc w Warszawie z dziećmi, obowiązkowo musimy wybrać się na tę wspaniałą wycieczkę.

Wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off w Warszawie

A jeżeli preferujemy zobaczyć miasto, nie męcząc naszych nóg, zawsze możemy zarezerwować miejsce w piętrowym autobusie wycieczkowym. Dzięki temu będziemy mieć możliwość wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach, aby zwiedzić piękną i bogatą w historię Warszawę.

Autobus ten pozwoli nam na przystanki w wielu najbardziej charakterystycznych punktach Warszawy i poznania tych miejsc we własnym tempie. Definitywnie jest to najlepsza opcja do zwiedzania Warszawy z dziećmi, jeśli nie dysponujemy własnym środkiem transportu.

Dzieci uwielbiają wsiadać do tych autobusów, ponieważ wiedzą, że każdy przystanek przyniesie im coś nowego do odkrycia. Poza tym, chyba nie ma na świecie osoby, która nie lubiłaby przejażdżek autobusem piętrowym.

Zakupy i gastronomia w Warszawie

Prawda jest taka, że w Warszawie jest więcej punktów gastronomicznych i sklepów niż oczek w rozległej sieci rybackiej. W związku z tym nie sposób wymienić ich wszystkich, nawet jeśli mielibyśmy zawęzić listę wyłącznie do tych lokali, które zasługują na szczególną uwagę. Z racji tego postanowiliśmy przedstawić jedną z najlepszych restauracji i jedno z najciekawszych centrów handlowych w Warszawie.

Blue City w Warszawie

Blue City to centrum handlowe położone bardzo blisko Parku Szczęśliwickiego w Warszawie. Faktem jest, że obiekt ten jest bardzo przyjazny dzieciom. Jest tutaj bardzo bezpieczny plac zabaw, gdzie jest całe mnóstwo rozrywek i atrakcji. Możemy zostawić nasze pociechy na placu i oddać się gorączce zakupów albo usiąść wygodnie w jednej z kawiarni i posilić się smacznym ciastkiem w towarzystwie małej czarnej.

Plac zabaw Inków znajduje się na ostatnim piętrze Blue City, zaraz obok siłowni. Urządzane są tutaj bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci i dorosłych, jak choćby wyścigi modeli samochodów. Można również podziwiać tańczące fontanny albo wybrać się na targi z ciekawymi produktami.

Naprzeciwko Blue City znajduje się kolejne mniejsze i spokojniejsze centrum o nazwie Reduta. Jest to druga fantastyczna galeria handlowa, w której można spędzić spokojny dzień z całą rodziną. Tak więc, jeżeli spędzamy wakacje z dziećmi w Warszawie, warto odwiedzić te dwa atrakcyjne przybytki.

Restauracja Paros w Warszawie

Restauracja Paros w Warszawie przyrządza prawdopodobnie najlepsze dania greckie na terenie całej stolicy. Jest tutaj bardzo obszerne menu, w którym można wybierać spośród takich przysmaków jak souvlaki, tzatziki, steki i sałatki greckie. Możemy się nawet wybrać z dziećmi, aby mogły zakosztować czegoś z zupełnie innej beczki.

Ponadto, restauracja oferuje znakomite napoje jak Ouzo, różne gatunki czerwonego wina, mojito i rozmaite koktajle. A po smacznym posiłku nadchodzi czas na zabawę. A to dlatego, że ta grecka tawerna dysponuje również grecką muzyką na żywo. Warto tu zajrzeć, jeśli gustujemy w naprawdę znakomitych specjałach.

Nocleg w Warszawie

Warszawa to ogromne miasto, więc nie brakuje tutaj opcji na bardzo dobre warunki noclegowe. Przykładowo, jeżeli mamy zamiar pozostać blisko Starego Miasta, zawsze możemy skorzystać z takich gościńców jak hotel Mamaison Le Regina abo hotel Bristol.

A jeśli zależy nam, żeby to był bardziej hotel rodzinny, wówczas powinniśmy skierować nasze oczy w stronę Novotel Warszawa Centrum albo Ibis Warszawa Stare Miasto. Warto pamiętać, że zwiedzanie Warszawy może nas skutecznie ograbić z energii, dlatego dobry odpoczynek będzie tutaj właściwym rozwiązaniem, abyśmy mieli siłę na kolejne atrakcje.

Czy pobyt rodzinny w Warszawie to dobry pomysł?

Warszawa jest idealna na pobyt nie tylko z rodziną, ale również we dwoje lub z przyjaciółmi. Możemy nawet przyjechać w pojedynkę i w dalszym ciągu przeżyjemy unikalne i zapadające w pamięć doświadczenia. Jest tutaj wiele atrakcji dla każdej grupy wiekowej, dlatego wakacje w Warszawie w towarzystwie naszych dzieci z pewnością dostarczą legendarnej rozrywki każdemu członkowi rodziny.