Nurogęsi z pisklakami maszerują Wisłostradą. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze

Nurogęsi z pisklakami maszerują Wisłostradą. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze

Już wkrótce rozpoczną się wędrówki nurogęsi z pisklakami, które będą migrować w stronę Wisły, maszerując z Parku Łazienkowskiego. Ich ścieżka, jak co roku, będzie wiodła przez Wisłostradę. Z tego względu policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i zdjęcie nogi z gazu.

Okres lęgowy nurogęsi zbliża się coraz większymi krokami. W związku z tym na ptaki wraz z pisklętami czeka kolejna wędrówka przez niebezpieczne i zatłoczone ulice. Podczas okresu lęgowego nurogęsi pokonują trasę, która rozpoczyna się w Łazienkach Królewskich i biegnie przez Kanał Piaseczyński. Następnie ptaki maszerują ulicą Myśliwiecką, a później Czerniakowską, kończąc swoją wyprawę na brzegu Wisły.

Z racji tego, że nurogęsi z pisklętami będą przechodzić przez ruchliwe ulice, policja apeluje, aby kierowcy podróżujący Czerniakowską i Myśliwiecką ograniczyli swoją prędkość i zachowali ostrożność na drodze. Apel wysunięto także do pozostałych mieszkańców, prosząc, aby nie zbliżali się do nurogęsi, ponieważ są bardzo płochliwe. Natomiast wszystkie osoby, które w okolicy wychodzą na spacer z psami, powinny trzymać swoje Burki na smyczy.

Dowiedz się też, jak można pomagać ptakom przed okresem lęgowym.

Nurogęsi to bardzo rzadki gatunek ptactwa, który uwielbia gnieździć się w dziuplach drzew i żywić się świeżymi rybami. A z racji tego, że w Łazienkach Królewskich panuje deficyt na pokarm, rodzice wraz z młodymi muszą szukać go w innych miejscach. Z tego względu wędrują na brzeg Wisły, gdzie mogą uzyskać znacznie większe ilości pożywienia.