Próba uniknięcia odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu może kosztować 31-latka z Nowego Dworu Mazowieckiego do 10 lat wolności

Próba uniknięcia odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu może kosztować 31-latka z Nowego Dworu Mazowieckiego do 10 lat wolności

Wbrew częstym apelom służb mundurowych o abstynencję za kierownicą, nieodpowiedzialne jednostki niestety nadal decydują się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, popularnie nazywanego „podwójnym gazem”. Wśród takich osób znalazła się niedawno 31-letnia mieszkanka Nowego Dworu Mazowieckiego, która prowadziła samochód marki Renault mając w swoim ciele aż 2,3 promila alkoholu. W celu uniknięcia konsekwencji prawnych, próbowała przekupić policjantów oferując im korzyść majątkową. Jej działania nie uszły jednak bez konsekwencji a jej teraz grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielny wieczór, około godziny 23:00. Policjanci patrolujący ulice Nowego Dworu Mazowieckiego zauważyli na ulicy Bohaterów Modlina samochód marki Renault, który poruszał się swobodnie po całej szerokości jezdni. Wcześniej otrzymali oni informacje o możliwości, że pijana kobieta robiąca awanturę w sklepie może poruszać się białym samochodem.

Po zatrzymaniu podejrzanego pojazdu do kontroli drogowej, okazało się, że za kierownicą znajduje się 31-letnia kobieta z powiatu nowodworskiego. Funkcjonariusze od razu poczuli od niej zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich przypuszczenia – kobieta miała w wydychanym powietrzu aż 2,3 promila alkoholu.

Przerażona perspektywą konsekwencji prawnych, kobieta próbowała korumpować funkcjonariuszy oferując im łapówkę. Policjanci nie dali się jednak przekupić, a wręcz przeciwnie – poinformowali kobietę, że właśnie dopuściła się kolejnego przestępstwa. Mundurowi zdecydowali się na zatrzymanie jej prawa jazdy, a sama kobieta resztę nocy spędziła w policyjnym areszcie.

Po zebraniu wszystkich dowodów, kobieta została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty ktore na nią nałożono. Pragniemy przypomnieć, że prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za próbę przekupstwa osoby pełniącej funkcję publiczną grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.