Sukces policji w zakończeniu serii przestępstw: odzyskany skradziony mercedes i zatrzymani podejrzani

Sukces policji w zakończeniu serii przestępstw: odzyskany skradziony mercedes i zatrzymani podejrzani

Zarzuty dotyczące kradzieży samochodu marki Mercedes, między innymi, zostały postawione dwóm mężczyznom, którzy zostali zatrzymani dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy z Komend Powiatowych Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Płońsku. Policjanci byli w stanie odzyskać pojazd, który został skradziony w Modlinie Twierdzy kilka godzin wcześniej. Oba mężczyźni, 42-latek i 44-latek, zostali obarczeni długą listą zarzutów.

Współpraca pomiędzy policjantami, która doprowadziła do odzyskania skradzionego w Nowym Dworze Mazowieckim mercedesa, mogłaby być krótko podsumowana jako „śledzenie śladów aż do źródła”. Szybka reakcja na zgłoszenie i profesjonalnie wykonane działania przez funkcjonariuszy pozwoliły na odzyskanie pojazdu i aresztowanie mieszkańców powiatów nowodworskiego i płońskiego w ciągu kilku godzin.

Podczas nocy przestępcy przeprowadzili kradzież benzyny poprzez włamanie do trzech samochodów, a czwarty pojazd, Mercedes, ukradli. Policjanci z Posterunku Policji Modlin, którzy pierwsi odpowiedzieli na zgłoszenie, podjęli natychmiastowe działania po otrzymaniu informacji od właściciela. Zidentyfikowali dwóch mężczyzn, którzy przemieszczali się skradzionym mercedesem i kradli paliwo na jednej z miejscowych stacji benzynowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu, które rejestrowały wizerunki przestępców i wskazywały kierunek odjazdu pojazdu.

Niedługo potem Mercedes został zatrzymany przez patrol z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Mężczyzna prowadzący auto był nietrzeźwy. Badanie alkoholu wykazało, że 44-latek miał w swoim wydychanym powietrzu aż 2,6 promila alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Obydwaj mężczyźni zostali następnie umieszczeni w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Funkcjonariusze ustalili, że 42-latek z powiatu nowodworskiego i 44-latek z powiatu płońskiego wspólnie zaaranżowali serię przestępstw: najpierw dokonali włamania i kradzieży w Modlinie Twierdzy, następnie skradli mercedesa, a potem ukradli paliwo na stacji benzynowej w Zakroczymiu. 44-latek otrzymał dodatkowy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu. Wykryto również, że 44-latek wcześniej dokonał kradzieży w sklepie na kwotę blisko 1500 zł. Nowodworscy śledczy postawili mu dodatkowy zarzut kradzieży sklepowej, tym razem w Zakroczymiu, na kwotę prawie 1500 zł.

Obaj podejrzani teraz ryzykują karę do 10 lat pozbawienia wolności za swoje czyny.