Sierżant sztabowy Małgorzata Staniszewska z Wolskiej Komendy Policji prowadziła wykład dla młodzieży licealnej na temat odpowiedzialności prawnej i zagrożeń

Sierżant sztabowy Małgorzata Staniszewska z Wolskiej Komendy Policji prowadziła wykład dla młodzieży licealnej na temat odpowiedzialności prawnej i zagrożeń

Reprezentantka wydziału profilaktyki społecznej nieletnich i patologii, sierżant sztabowy Małgorzata Staniszewska z Komendy Wolskiej, odwiedziła warszawskie Liceum Plastyczne. Celem jej wizyty było spotkanie z licealistami celem omówienia tematu zagrożeń, jakie mogą napotkać oraz rozmowa o odpowiedzialności prawnej osób niepełnoletnich.

Choć prawa, które przysługują młodym ludziom, są im dobrze znane, to często mają problem z pełnym zrozumieniem swoich obowiązków. Sierżant Staniszewska podjęła próbę zmiany tej sytuacji. Omówiła między innymi konsekwencje wynikające z Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Policjantka szczegółowo wyjaśniła uczniom czym jest czyn karalny oraz co to znaczy demoralizacja i jakie może mieć przejawy. Ponadto pokazała różnicę w obowiązującym prawie pomiędzy odpowiedzialnością nieletnich a dorosłych. Nie zapomniała też poruszyć niezwykle ważnego tematu, jakim jest przemoc w sieci.

Sierżant Staniszewska podczas swojego wystąpienia nie tylko rozmawiała o problemach. Jej prezentacja była również doskonałą możliwością do pokazania młodzieży sposobów, jak unikać konfliktu z prawem. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali materiały informacyjne dotyczące procesu kwalifikacji do służby w Policji.

Spotkanie odbyło się we współpracy z młodzieżą i przeprowadzone zostało w serdecznej atmosferze.