Koniec Rowerowego Maja: niedziela pełna atrakcji dla najmłodszych rowerzystów w Warszawie

Koniec Rowerowego Maja: niedziela pełna atrakcji dla najmłodszych rowerzystów w Warszawie

Zakończenie wiosennej inicjatywy Rowerowy Maj nie ogranicza się do miesiąca majowego. Już najbliższa niedziela zapowiada się na emocjonujący finał kampanii z mnóstwem wydarzeń, takich jak wspólny przejazd rowerowy po Warszawie, piknik z występami dzieci i młodzieży w Parku Bródnowskim, a także wręczenie nagród dla najbardziej zaangażowanych warszawskich placówek.

Uroczystości zamykające 7. edycję Rowerowego Maja rozpoczną się 16 czerwca o 11:30 przy Brame nr 2 Stadionu Narodowego. Uczestnicy będą mieli okazję do udziału w kolorowym i aktywnym przejeździe na różnego rodzaju pojazdach, takich jak rowery, hulajnogi, rolki czy deskorolki. Start zaplanowany jest na godzinę 12.00 z Ronda Waszyngtona, a trasa o długości około 10 kilometrów prowadzi przez ulice: Targową, Jagiellońską, S. Starzyńskiego, św. Wincentego, L. Kondratowicza i Chodecką. Punktem docelowym jest Park Bródnowski, do którego można dołączyć w dowolnym momencie.

Piknik rozpocznie się o godzinie 13:00 w Parku Bródnowskim. Tutaj uczestnicy będą mieli okazję zdobyć dodatkową naklejkę do swojego rowerowego dzienniczka, a także cieszyć się różnorodnymi atrakcjami. Na scenie od godziny 13:30 oficjalnie ogłoszone zostaną wyniki tegorocznej kampanii i wręczone zostaną nagrody dla 3 najbardziej aktywnych klas oraz 3 grup przedszkolnych z najbardziej zaangażowanych placówek, które wzięły udział w Rowerowym Maju.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać także laureatów konkursu informatycznego na animację poklatkową „Rowerowy Maj zmienia Warszawę”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16. Po części oficjalnej, scenę zapełni pokaz taneczny PRO-DANCE, a następnie młodzi tancerze i muzycy prezentujący swoje umiejętności. Na pikniku zaplanowano również mnóstwo dodatkowych atrakcji dla dzieci i dorosłych, takich jak interaktywna gra terenowa „Umiejętności Przyszłości”, rowerowy tor przeszkód, warsztaty tworzenia flower boxów i wiele innych.

Wszyscy uczestnicy będą mieli także możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą jest rower od firmy woom. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone o godzinie 17:00, a trzech szczęśliwych zwycięzców będzie mogło opuścić piknik na swoim nowym rowerze.

W tym roku kampania Rowerowy Maj cieszyła się ogromną popularnością – zgłosiło się do niej 501 placówek, w tym 272 przedszkola i 229 szkół podstawowych. Łącznie 111 771 aktywnych uczestników zrealizowało aż 2 535 556 przejazdów. W maju 49% wszystkich możliwych dojazdów do warszawskich szkół i przedszkoli uczestniczących w akcji zostało zrealizowanych aktywnie, co jest rekordem dla Rowerowego Maja.

Zwycięzcy kampanii w poszczególnych kategoriach to: Szkoła Podstawowa nr 391 im. M.A. Dawidowskiego ps. „Alek” (frekwencja – 70,5%), Szkoła Podstawowa nr 173 im. Górników Polskich (frekwencja – 76,3%), Szkoła Podstawowa nr 403 (frekwencja – 74,7%) oraz Przedszkole nr 253 „Akademia Pana Kleksa” (frekwencja – 86,9%), Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 „Tarchominek” (frekwencja – 86,3%) i Przedszkole nr 364 „Pod Tęczą” (frekwencja – 84,0%). Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary i główne nagrody grupowe – na uczniów czeka wycieczka z Manufakturą Przygody, natomiast przedszkolaków wyprawa do Sadów Klemensa.