Spotkanie gromadzące społeczności rolnicze powoduje problemy na drogach powiatu Mińskiego

Spotkanie gromadzące społeczności rolnicze powoduje problemy na drogach powiatu Mińskiego

Przesunięcia i opóźnienia są spodziewane na drogach powiatu mińskiego w wyniku zaplanowanego spotkania społeczności rolniczych, które ma miejsce w piątek 24 maja. Zdarzenie to wpływa na korki na drogach DK2 i DK92, a my zalecamy poszukiwanie alternatywnych dróg dojazdu.

Policja z Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim donosi, że trwa spotkanie społeczności rolniczych, które prowadzi do tymczasowych problemów na drogach powiatu mińskiego. Wybierając się w drogę, powinniśmy przewidzieć bardziej czasochłonne podróże niż zwykle lub szukać innych dróg dojazdu.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9:30 w Trzebuczy (powiat węgrowski). Następnie traktory i inne pojazdy przejechały przez DK2 i DK92 do Kałuszyna, a następnie do Mińska Mazowieckiego i dalej do miejscowości Zakręt. Tu ruch został zablokowany w związku z zgromadzeniem na rondzie. Przewidywane zakończenie zgromadzenia jest na godzinę 18:30.

Trasa S17 została zamknięta dla ruchu, a pojazdy jadące od strony Lublina są kierowane przez policję na autostradę A2. Dla tych, którzy podróżują od Mińska Mazowieckiego, zalecana jest trasa objazdowa przez Zakręt ulicą Asfaltową i drogą 638. Tacy, którzy jadą od Warszawy, powinni postępować podobnie – drogą 638 i ulicą Asfaltową. Tymi trasami mogą jeździć tylko samochody osobowe. Ciężarówki jadące od Mińska Mazowieckiego będą kierowane na autostradę A2. Dla ciężarówek jadących od Warszawy zalecane jest omijanie drogą 638 przez Sulejówek, a następnie 637 do Stanisławowa, dalej DK 50 do autostrady A2 i DK92.

Spotkanie nadal trwa. Prosimy wszystkich kierowców o wyrozumiałość i cierpliwość na drogach. Zasugerowaliśmy unikanie podróży samochodem, jeżeli to możliwe. Jeżeli jednak musisz się przemieszczać, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych dróg objazdowych. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności i przestrzeganiu poleceń policji w tym czasie.

Zachęcamy również do śledzenia lokalnych mediów, aby być na bieżąco z sytuacją na drogach powiatu tego dnia.