Edukacyjny projekt na Woli: Policja uczy dzieci zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły

Edukacyjny projekt na Woli: Policja uczy dzieci zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły

Na Woli, policjanci połączyli siły z Szkołą Podstawową nr 351, Sekcją Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wolską Delegaturą Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa, organizując specjalne warsztaty pedagogiczne dla najmłodszych. Głównym celem zajęć była edukacja z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Doświadczeni funkcjonariusze i pedagodzy przekazywali dziejom wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się po pobliżu jezdni, a następnie praktykowane były umiejętności nabyte podczas teoretycznej części spotkania.

Poranne spotkanie z najzdolniejszymi adeptami zasad ruchu drogowego – uczniami Szkoły Podstawowej nr 351 – odbyło się w ramach współpracy między lokalną stacją policyjną, działem profilaktyki społecznej i centrum bezpieczeństwa. W trosce o poprawę warunków bezpieczeństwa pieszych, policjanci z Woli regularnie prowadzą takie działania edukacyjne, kierując szczególną uwagę na najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Pierwsza część spotkania skupiała się na teorii, podczas której dzieci otrzymały szczegółowe informacje na temat bezpiecznego poruszania się w bliskim sąsiedztwie dróg. Uczono ich, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić z niej do domu. Po części teoretycznej, Pani Renata Gołębiewska, Kierownik Wolskiej Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa, wręczyła uczniom prezenty w postaci odblasków, książeczek edukacyjnych oraz kamizelek odblaskowych, które natychmiast założyli. Następnie dzieci miały okazję zwiedzić policyjny radiowóz i motocykl, co było dla nich niewątpliwie dużym przeżyciem.

W imieniu organizatorów pragniemy wyrazić nasze podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 351, Wolskiej Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa oraz Sekcji Profilaktyki Wydziału Ruchu Drogowego KSP za owocną współpracę i zaangażowanie w realizację tego ważnego projektu.