Służby mundurowe z Wołomina uratowały życie 72-letniemu rowerzyście

Służby mundurowe z Wołomina uratowały życie 72-letniemu rowerzyście

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Wołomina oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy połączyli siły, aby ocalić 72-letniego rowerzystę. Mężczyzna niespodziewanie stracił przytomność i upadł, nie dając żadnych znaków życia. Działania podjęte przez służby mundurowe przyczyniły się do jego reanimacji, a później został przekazany pod opiekę ratowników medycznych i przewieziony do szpitala.

Istnieje niezaprzeczalne przekonanie, że służby mundurowe są gotowe, aby w każdej sytuacji udzielać pomocy. Tym razem swoją niezawodność potwierdził 72-letni rowerzysta z powiatu wołomińskiego. Dramatyczne wydarzenie miało miejsce w czwartkowe popołudnie, w miejscowości Jasienica.

Patrolujący teren policjanci zauważyli leżącego na poboczu drogi seniora, obok którego leżał rower. Zrozumieli, że mężczyzna jest w poważnym stanie – nie oddychał i nie reagował. Dlatego mł. asp. Artur Gąsiorek i st. sierż. Damian Styś bez wahania rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedząc, że w takich sytuacjach czas jest kluczowy.

Na miejsce zdarzenia dotarli również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Wołomina i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasienicy, jeszcze przed przybyciem karetki pogotowia. Wspólnie ze stróżami prawa podjęli akcję reanimacyjną, korzystając z defibrylatora zgodnie z procedurą AED. Po kilkunastu minutach intensywnych działań, 72-latek odzyskał funkcje życiowe.

Po udanej reanimacji, rowerzysta został przekazany pod opiekę ratowników medycznych i przetransportowany do szpitala. Bez natychmiastowej i profesjonalnej interwencji służb mundurowych, mężczyzna prawdopodobnie nie miałby szans na przeżycie.