Eksplozja ognia w hali produkcyjnej EcoWipes – szokujące zdarzenie pod stolicą

Eksplozja ognia w hali produkcyjnej EcoWipes – szokujące zdarzenie pod stolicą

3 stycznia, na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, niedaleko stołecznej Warszawy, doszło do dramatycznych wydarzeń. Tuż po godzinie 9:00 rano, lokalna hala produkcyjna firmy EcoWipes zlokalizowana przy ulicy Okunin upodobniła się do piekła na ziemi – doszło tu do wybuchu potężnego pożaru. Na miejsce natychmiast skierowane zostały służby ratownicze, które, dzięki błyskawicznej i decyzyjnej interwencji, zdołały uniknąć większej katastrofy.

Podczas najbardziej napiętego momentu działań gaśniczych, ogień próbowało ugasić aż 23 zespoły strażackie. Zmagając się z niebezpiecznymi warunkami, strażacy zaopatrzeni byli w aparaty zapewniające im bezpieczeństwo dróg oddychowych.

Poza tym, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG 6 ze stolicy przeprowadziła dogłębne badania jakości powietrza na obszarach o promieniu 500, 1000 oraz 1500 metrów od miejsca zdarzenia. Uzyskane wyniki, na szczęście, nie zwiastowały żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia obywateli – parametry powietrza nie przekroczyły dopuszczalnych norm.

Po trzech godzinach ciężkiej batalii z żywiołem, strażakom udało się ostatecznie opanować sytuację. Po ugaszeniu pożaru, służby przystąpiły do działań rozbiórkowych, które miały na celu zweryfikowanie, czy nie ma już żadnego niebezpieczeństwa. Co najistotniejsze, podczas całego incydentu nie odnotowano żadnych ofiar ani rannych – to świadczy o imponującym profesjonalizmie i efektywności działań strażaków.