22-latek z Białołęki zatrzymany z 3 kg narkotyków: grozi mu do 10 lat więzienia

22-latek z Białołęki zatrzymany z 3 kg narkotyków: grozi mu do 10 lat więzienia

Efektywne działania przeciwko przestępczości narkotykowej prowadzone przez funkcjonariuszy komisariatu w warszawskiej dzielnicy Białołęka, doprowadziły do aresztowania 22-letniego mężczyzny. W jego mieszkaniu odkryto ponad 3 kilogramy substancji zakazanych, w tym marihuanę i klefedron. Śledczy, zajmujący się sprawą, postawił mu zarzuty posiadania dużych ilości nielegalnych substancji i nałożył na niego środki zapobiegawcze takie jak policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Jeżeli zostanie skazany, młody mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Policjanci wykonujący swoje obowiązki dotarli do informacji, które skierowały ich na ślad młodego człowieka, który miał się pojawić na ulicy Modlińskiej. Śledząc sytuację, zauważyli pasażera toyoty, który opuścił pojazd i kierował się do pobliskiego bloku mieszkalnego. Gdy tylko pokazali mu swoje odznaki, mężczyzna instynktownie zaczął mocno trzymać papierową torbę i próbował uciekać. Policjanci szybko zareagowali, założyli mu kajdanki i przeszukali jego torbę. W środku znaleźli worek z beżową substancją, a także dwa telefony komórkowe i 1000 złotych.

Choć mężczyzna odmówił podania miejsca zamieszkania, policjantom udało się szybko ustalić ten fakt. Wspólnie z aresztowanym udali się do jego mieszkania na Pradze Północ, gdzie przeprowadzili dokładne przeszukanie. Odnaleźli tam szereg foliowych torebek, pudełek i pojemników zawierających różne substancje i płyny.

22-latek został umieszczony w policyjnym areszcie, a wszystkie znalezione w jego mieszkaniu materiały zostały przekazane specjalistom od technik kryminalistycznych do ważenia i określenia składu. Następnie mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ przez policjantów z komisariatu na Białołęce. Śledczy postawił mu zarzut posiadania dużych ilości środków odurzających i psychotropowych, w tym marihuany i klefedronu, oraz nałożył na niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe w wysokości 50.000 złotych.

Jeżeli zostanie skazany, 22-latkowi grozi kara dożołowego pozbawienia wolności.