Awaria urządzeń sterowania ruchem przyczyną opóźnień pociągów w Warszawie

Awaria urządzeń sterowania ruchem przyczyną opóźnień pociągów w Warszawie

Stolica Polski, Warszawa, zmaga się z problemem opóźnionych pociągów. Sytuacja ta była spowodowana awarią sprzętu sterującego ruchem na jednym z kluczowych punktów dla ruchu kolejowego miasta, stacji Warszawa Zachodnia. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, Karola Jakubowskiego, usunięcie usterki nastąpiło około godziny 8.

Pociągi w Warszawie doświadczają znacznych opóźnień, które w niektórych przypadkach wynoszą nawet kilkadziesiąt minut. Jak donosi Portal Pasażera, jeden z przykładów takiego opóźnienia to pociąg na trasie Mińsk Mazowiecki – Żyrardów, który jest spóźniony o 75 minut.

Zespół techniczny stwierdził około godziny 7 rano awarię sprzętu sterującego ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia. Działania naprawcze podjęły na miejscu nasze służby i około godziny 8 normalne kursowanie pociągów według rozkładu zostało wznowione – podał rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych, Karol Jakubowski, w rozmowie z agencją informacyjną PAP.

Aktualnie na stacji Warszawa Zachodnia trwają prace remontowe, a także realizowane są działania modernizacyjne na warszawskim węźle kolejowym.