Ogłoszono planowane prace drogowe w Warszawie na koniec kwietnia

Ogłoszono planowane prace drogowe w Warszawie na koniec kwietnia

W ostatnich dniach kwietnia, specjalistyczne ekipy drogowe przystąpią do wymiany nawierzchni na kilku stołecznych ulicach. Remonty obejmą plac Piłsudskiego oraz ulice: Focha, Moliera i Wierzbowa. Planowane są również prace asfaltowe na jezdni ulicy Gagarina skierowanej w stronę Belwederskiej oraz na jej skrzyżowaniu z Czerniakowską, które odbędą się w weekend 26-28 kwietnia. Ponadto, pracownicy zajmujący się utrzymaniem linii tramwajowych zamierzają zbudować nowe perony przystanków – Deotymy i Magistracka, na ulicy Obozowej.

Podczas wyznaczonych prac remontowych, wszyscy kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Autobusy należące do Warszawskiego Transportu Publicznego zostaną tymczasowo przekierowane na alternatywne trasy.

Przed majówką, dookoła gmachu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, miejskie ekipy remontowe przeprowadzą wymianę nawierzchni. Z tego powodu, 27-28 kwietnia Trakt Królewski nie będzie pełnił funkcji deptaku.

Remont nawierzchni rozpocznie się od placu Piłsudskiego oraz ulic Focha i Moliera. 26 kwietnia, o godzinie 22:00, rozpocznie się zamknięcie odcinka od ulicy Królewskiej do Senatorskiej, co potrwa do końca dnia 28 kwietnia. Następnie, 29 kwietnia po północy, przystąpią do frezowania ulicy Wierzbowa. Prace mają zakończyć się o godzinie 4:00, 1 maja. W tym czasie nie będzie możliwości przejazdu od Senatorskiej do placu Piłsudskiego.

Od piątku, 26 kwietnia, o godzinie 22:00 do poniedziałku, 29 kwietnia, do godziny 4:00 drogowcy będą układali ostatnią warstwę nawierzchni na jezdni ulicy Gagarina skierowanej w stronę Belwederskiej, od Czerniakowskiej do Sieleckiej. Jest to prace planowane jeszcze na poprzedni tydzień, ale przesunięte z powodu warunków pogodowych. Zamknięta zostanie również jezdnia na ulicy Czerniakowskiej skierowana płynnie w stronę Wilanowa. Kierowcy korzystający z tych tras będą jechać w obu kierunkach po jednej stronie drogi. Ostatni etap asfaltowania Gagarina – pomiędzy Sielecką a Belwederską – przewidziano na weekend po majówce.

Dodatkowe informacje dotyczące prac asfaltowych na ulicach Gagarina i Czerniakowskiej znajdują się w miejskim portalu infoulice.um.warszawa.pl.

Warszawscy tramwajarze wracają na ulicę Obozową, gdzie planują wybudować kolejne przystanki – Deotymy i Magistracka. W związku z tym, w najbliższy weekend, 27-28 kwietnia, tramwaje nie będą kursowały pomiędzy pętlą Koło a ulicą Wawrzyszewską. Tymczasowo uruchomiona zostanie autobusowa linia zastępcza Z23. Prace rozpoczną się na jezdni skierowanej w stronę Śródmieścia. 27 kwietnia, o godzinie 0:15 do piątku, 10 maja, do 23:45 jezdnia ulicy Obozowej zostanie zamknięta od skrzyżowania z Ciołka do Magistrackiej. Potem prace przeniosą się na drugą stronę drogi. Od 11 do 24 maja ulica Obozowa będzie zamknięta pomiędzy aleją Prymasa Tysiąclecia a Dahlberga.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu w rejonie prac można znaleźć w serwisie infoulice.um.warszawa.pl.

Skrzyżowanie ulicy Jana III Sobieskiego z Idzikowskiego zostanie zamknięte na jedną noc, z 29 na 30 kwietnia. Jest to kolejne miejsce, w którym planowane są prace przebudowy instalacji podziemnych i układania torów tramwajowych do Wilanowa. Tramwajarze zamkną też odcinek ulicy Idzikowskiego, który łączy ulicę Jana III Sobieskiego i aleję Witosa. Objazd dla kierowców chcących dojechać do Jana III Sobieskiego przejmie otwarta ulica van Beethovena.