Prezydent Warszawy odwiedził Szpital Bielański

Prezydent Warszawy odwiedził Szpital Bielański

Prezydent Rafał Trzaskowski organizuje cykl spotkań w kolejnych dzielnicach Warszawy. W związku z tym prezydent odwiedził jedno z najważniejszych miejsc na zdrowotnej mapie miasta – nowe skrzydło szpitala Bielańskiego. Budynek jest wyposażany, aby jak najszybciej rozpocząć działalność medyczną.

„Szpital Bielański to nasz największy miejski szpital – znajduje się tu 660 łóżek dla pacjentów i 21 oddziałów. W grudniu 2020 r. rozpoczęła się rozbudowa tego obiektu. W dwa lata powstał zupełnie nowy 5-kondygnacyjny budynek o powierzchni niemal 10 tys. metrów kwadratowych. Ta niezwykle ważna inwestycja dla mieszkańców całego miasta jest w całości finansowana z budżetu miasta. Koszt budowy i wyposażenia nowego skrzydła Szpitala Bielańskiego to blisko 200 mln zł” – podkreślił prezydent Rafał Trzaskowski.

Projekt nowej części budynku został stworzony z udziałem personelu medycznego placówki i uwzględnia zarówno realne potrzeby pacjentów, jak i służb medycznych.

Na wyposażenie budynku miasto przeznaczyło niemal 70 mln zł. Poza meblami i akcesoriami obiekt został wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny, w tym:

  • stoły operacyjne za blisko 5 mln zł,
  • aparaty rentgenowskie nowej generacji (łączny koszt blisko 5 mln zł),
  • wyposażenie centralnej sterylizatorni (za ponad 4 mln zł),
  • centralę monitorującą funkcje życiowe pacjenta, kardiomonitory, mikroskopy operacyjne, lasery, pompy infuzyjne ze stacją dokującą, respirator, aparat USG i inne.