Veturillo powraca na ulice Warszawy

Veturillo powraca na ulice Warszawy

Przed wiosną w mieście pojawiło się 3000 rowerów miejskich. 1 marca Veturillo powróciło w nowej odsłonie. Nowe rowery – w tym 300 elektrycznych – aplikacja mobilna, elastyczne zasady wypożyczania i zwrotów. Podstawowa zasada Veturilo się nie zmienia, dlatego pierwsze 20 minut jazdy jest darmowe. Na konferencji prasowej przedstawiciele urzędu burmistrza, Zarządu Dróg Miejskich oraz firmy Nextbike, która jest operatorem systemu Veturilo 3.0.

„Jednym z filarów prezentowanej niedawno przez prezydenta Trzaskowskiego polityki transportowej jest koncepcja miasta 15-minutowego. Takiego, w którym wszystkie usługi, ważne życiowo sprawy będą w zasięgu 15 minut pieszo lub rowerem. Rower miejski świetnie wpisuje się w tę koncepcję” – mówił Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Wszystkie rowery są fabrycznie nowe. Te pierwsze były dystrybuowane do 2016 roku. Średnio każdy rower wynajmowany jest tysiące razy i pokonuje dziesiątki tysięcy kilometrów. Starsze egzemplarze są poddawane kontroli i ewentualnie wymianie odpowiednich części.