Prace pielęgnacyjne drzew zakłócą komunikację tramwajową na Pradze

Prace pielęgnacyjne drzew zakłócą komunikację tramwajową na Pradze

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w nadchodzącą sobotę, na obszarze sąsiadującym z praskimi torami tramwajowymi, zostaną przeprowadzone prace związane z pielęgnacją drzew. W związku z tym, linie tramwajowe o numerach 6, 20, 23 i 28 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

W godzinach od 7 do 10 rano w sobotę, przewidziane jest zamknięcie dla ruchu tramwajowego odcinka między ulicą 11 Listopada a rondem Starzyńskiego. Na ten czas zaplanowano trasę objazdową dla tramwajów linii 6 i 28 – kursować będą one przez ulicę 11 Listopada, skąd następnie pojadą na rondo Żaba i ul. Starzyńskiego.

Linia tramwajowa numer 20 będzie natomiast obsługiwać trasę w kierunku pętli Krańcowa poprzez al. Solidarności, Targową, 11 Listopada, Stalową, Środkową, Wileńską i Czynszową. Po drodze powrotnej do Boernerowo, tramwaje pokonają trasę przez Czynszową, Stalową, 11 Listopada i Targową.

ZTM zdecydował również o uruchomieniu dodatkowych przystanków dla autobusów linii 509. Będą to warunkowe przystanki: Ratuszowa-ZOO 03, Pl. Hallera 01 i 02, Budzińskiej-Tylickiej 01 i 02 oraz Dyrekcja FSO 01 i 02.

Od godz. 10.30 do godz. 15 w sobotę, dodatkowo zostanie zawieszony ruch tramwajowy na odcinku od ulicy Inżynierskiej do pętli Czynszowa. Tramwaje linii 23 będą kursować obiadem przez ulice: Targową, Ratuszową, Jagiellońską aż do przystanku Ratuszowa ZOO. Dla pasażerów linii 23 będzie obowiązywał także przystanek Ratuszowa 52.