Pożar w stadninie koni

Pożar w stadninie koni

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło 8 stycznia 2023 roku około godziny 15.30 w Białołęce. Stadnina Huculski Raj stanęła w ogniu i spłonęła niemal doszczętnie. Z pożarem walczyło 15 zastępów stołecznej straży pożarnej. Ogień był jednak trudno do opanowania również ze względu a fakt, że w środku znajdowały się zwierzęta.

Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej, gdy dotarli na miejsce, cały budynek był objęty ogniem” – powiedział mł. kpt. Łukasz Płaskociński.

Problem stanowił również dojazd do miejsca zdarzenia. Szerokie wozy strażackie miały ogromne trudności z pokonaniem wąskiej drogi. Przedłużyło to znacznie dotarcie służb do miejsca zdarzenia.

W stadninie w tym czasie przebywało 9 koni. Tylko jedno zwierzę udało się uratować, które zostało ewakuowane przez właściciela. W całym zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które trafiły do szpitala. To właściciel i mężczyzna, który pomagał mu wyprowadzać konie. Niestety drewniana zabudowa nie pozwalała na jakiekolwiek szansę na ewakuację.