Potwierdzenie: 32-letnia kobieta odnaleziona w piwnicy – zaniepokojona matka zgłosiła zaginięcie córki w Warszawie

Potwierdzenie: 32-letnia kobieta odnaleziona w piwnicy – zaniepokojona matka zgłosiła zaginięcie córki w Warszawie

W stolicy Polski, Warszawie, niepokojące zdarzenie zaniepokoiło jedną z matek, która zaniepokojona niewróceniem się 32-letniej córki do domu, zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze miejscy natychmiast podjęli działania i zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który okazał się być sprawcą przetrzymywania kobiety w piwnicy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez stołeczną policję 15 kwietnia, zostało zgłoszone, że kobieta w średnim wieku była zaniepokojona brakiem powrotu swojej dorosłej córki do domu. Sytuacja ta była na tyle niepokojąca, że skierowano do niej specjalistów od walki z przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu ludzkiemu.

Na skutek podejmowanych czynności dochodzeniowych, funkcjonariusze dotarli do miejsca incydentu – bloku mieszkalnego na ulicy Koszykowej. W trakcie interwencji usłyszeli wołanie o pomoc z piwnicy. Natychmiast wyważyli drzwi do pomieszczenia i uwolnili kobietę. 32-letnia ofiara została natychmiast przewieziona do szpitala.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu oraz z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego szybko namierzyli mężczyznę, który był potencjalnie powiązany ze sprawą. Po przyjeździe podejrzanego pod blok, w którym przetrzymywał kobietę, został on natychmiast aresztowany.

41-latek był agresywny podczas zatrzymania. Dodatkowo, okazało się, że mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami, jechał samochodem. Mężczyzna usłyszał zarzuty przetrzymywania kobiety wbrew jej woli oraz złamania nakazu sądowego. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. Prokuratura zdecydowała o nałożeniu na niego dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do ofiary. Wszystkim obywatelom policja apeluje o ograniczone zaufanie do osób nowo poznanych, szczególnie w Internecie.