Nowy etap modernizacji stacji Warszawa Zachodnia wymusi zmiany w kursowaniu pociągów

Nowy etap modernizacji stacji Warszawa Zachodnia wymusi zmiany w kursowaniu pociągów

Rozpoczęcie nowego etapu przebudowy i unowocześnienia stacji Warszawa Zachodnia oraz przyległych do niej linii kolejowych pociąga za sobą konieczność wprowadzenia przestawek w harmonogramie kursowania pociągów. Zmiany te zaczynają obowiązywać od poniedziałku 3 czerwca i potrwają do soboty 8 czerwca, wpływając na kursowanie pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich. Zaleca się pasażerom sprawdzenie aktualnych rozkładów jazdy przed zaplanowanym wyjazdem.

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) na liniach S1 i S10 będą kursować według zmienionego harmonogramu. Pociągi na linii S1 będą poruszać się tylko na skróconej trasie między Pruszkowem a stacją Warszawa Główna co około 60 minut. Natomiast pociągi na linii S10 będą pokonywać odcinek między stacją Warszawa Wschodnia a Otwockiem co około 30 minut. Podmiejska linia średnicowa, czyli odcinek między stacją Warszawa Zachodnia a stacją Warszawa Wschodnia, nie będzie obsługiwany.

Nie ulega zmianom natomiast kursowanie pociągów na linii SKM S2, które będą nadal jeździć w pełnej relacji między Lotniskiem Chopina a Sulejówkiem Miłosna co około 60 minut. Pociągi na linii S20 będą zaś jeździć tylko na skróconym odcinku między stacją Warszawa Wschodnia a Sulejówkiem Miłosna. Możliwe są także niewielkie przesunięcia godzin odjazdów poszczególnych pociągów.

Podobnie jak każdego roku w sezonie letnim, od niedzieli 1 czerwca wybrane pociągi na linii SKM S3 będą kursować w weekendy na wydłużonej trasie do Radzymina i z powrotem. Na tej trasie będą one zatrzymywać się w miejscowości Nieporęt, położonej nad Zalewem Zegrzyńskim. Od poniedziałku 3 czerwca do piątku 7 czerwca, dwa pociągi popołudniowe oraz cztery wieczorne będą jeździć tylko do i ze stacji Warszawa Gdańska. Natomiast 8 czerwca, sobotę, skrócona trasa obejmować będzie dwa pociągi popołudniowe i jeden wieczorny. Możliwe są również drobne przesunięcia godzin odjazdów poszczególnych pociągów.

Od 1 czerwca, w letnie weekendy, zwiększa się do ośmiu liczba połączeń na linii SKM S4 do Zegrza Południowego. Natomiast w dniach od poniedziałku 3 czerwca do soboty 8 czerwca wszystkie pociągi na tej linii będą jeździć tylko do i ze stacji Warszawa Gdańska. Pociągi na linii SKM S40 będą natomiast kursować przez cały ten tydzień, do soboty 8 czerwca włącznie, na trasie między stacją Warszawa Rakowiec a Piasecznem co około 60 minut.

Aktualne rozkłady jazdy dla pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej dostępne są na stronie WTP, natomiast dla Kolei Mazowieckich na stronie internetowej przewoźnika.