Postęp prac nad budową tramwaju na Wilanów: Przywrócenie ruchu na Puławskiej i Placu Unii Lubelskiej

Postęp prac nad budową tramwaju na Wilanów: Przywrócenie ruchu na Puławskiej i Placu Unii Lubelskiej

Prace nad budową tramwaju na Wilanów, szczególnie w rejonie Puławskiej i Placu Unii Lubelskiej, zbliżają się do końca. To zwiastuje szybki powrót do normalności dla mieszkańców, którzy wkrótce będą mogli ponownie korzystać z transportu tramwajowego w tych obszarach. Powrót do normalnego ruchu drogowego, zarówno dla pojazdów prywatnych, jak i autobusów, jest również na horyzoncie. Dodatkowo, w toku prac pojawiają się rozjazdy pod planowaną trasę na Rakowieckiej.

W grudniu poprzedniego roku, wiceprezydent Michał Olszewski wyjaśniał w trakcie rozmowy z nami, że prace przy Puławskiej mają absolutny priorytet. Ratusz starał się o jak najszybsze zakończenie robót na tej ulicy. Jak mówił Olszewski, miasto było w pełni świadome skomplikowanej sytuacji panującej na miejscu. – Najbardziej zaawansowane są właśnie prace na Puławskiej – wyjaśniał. Planowaliśmy zakończyć wszystko i umożliwić funkcjonowanie połączenia tramwajowego przez Plac Unii Lubelskiej przed wakacjami 2023 – potwierdził rzecznik prasowy Budimex, Michał Wrzosek. Ta informacja została również potwierdzona przez Tramwaje Warszawskie.

Jak przedstawia się obecna sytuacja? Zgodnie z tym, co mówi nam Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich, zarówno ruch tramwajowy, jak i samochodowy powinien wrócić na Puławską po wakacjach, we wrześniu. Nie wiemy jeszcze dokładnej daty, ale zakończenie projektu jest coraz bliżej. Warto przypomnieć, że oprócz prac nad trasą na Wilanów prowadzącą w stronę ulic Goworka i Spacerowej, trwa również budowa rozjazdów dla przyszłej trasy na Rakowieckiej, prowadzącej ku Alei Niepodległości. Analizowane są oferty na ten konkretny odcinek projektu. Jak dodaje Dutkiewicz, potrzeba jeszcze trochę cierpliwości, ale decyzja w tej kwestii zostanie ogłoszona niedługo.