Tragiczne zdarzenie koło Płońska: kolizja pociągu z ciężarówką

Tragiczne zdarzenie koło Płońska: kolizja pociągu z ciężarówką

W Dalanówku, niewielkiej miejscowości położonej w pobliżu Płońska, doszło do tragicznego zdarzenia. Pociąg pasażerski Kolei Mazowieckich zderzył się z samochodem ciężarowym przewożącym gruz. Służby ratownicze na miejscu informują o ponad 20 poszkodowanych.

Wypadek miał miejsce na niestrzeżonym przejeździe kolejowym o godzinie 9 rano. Szynobus, kursujący na trasie Nowy Dwór Mazowiecki – Sierpc, zderzył się z pojazdem ciężarowym. Akcję ratunkową przeprowadza liczne służby.

Janusz Majewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku, poinformował, że łącznie udzielono pomocy 22 osobom. Trzy z nich zostały przetransportowane do szpitali karetkami i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pozostałe 18 osób znajduje się pod opieką ratowników na miejscu. W celu ich ewakuacji przygotowany został specjalnie wysłany na miejsce autobus.

Majewski dodał również, że kierowca ciężarówki nie doznał poważnych obrażeń. Feralne zderzenie miało miejsce już w część naczepy jego pojazdu. Jak informują strażacy, szynobus jest wykolejony, ale utrzymuje stabilność, podczas gdy samochód ciężarowy przewrócił się na bok i blokuje torowisko.

Po wypadku trasa kolejowa jest nieprzejezdna. PKP poinformowało o wstrzymaniu ruchu pociągów na szlaku Nasielsk – Płońsk i planach wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej. Dodatkowo funkcjonariusze PKP zapowiedzieli powołanie specjalnej komisji mającej na celu ustalić przyczyny tego tragicznego zdarzenia.