Pomocna dłoń strażników miejskich: ratunek dla 80-letniej kobiety

Pomocna dłoń strażników miejskich: ratunek dla 80-letniej kobiety

Pełniący służbę strażnicy miejscy udzielili pomocy starszej kobiecie, która nieszczęśliwie upadła i odniosła urazy. 80-letnia pani, poruszająca się za pomocą kul, nagle straciła równowagę i upadła na chodnik. W wyniku tego zdarzenia doznała urazu głowy oraz prawej dłoni.

Zdarzyło się to w minioną środę, tuż przed godziną 11. Dwójka funkcjonariuszy miejskich, wracając z przedszkola na Bródnie, gdzie odbywał się spektakl dla dzieci, zauważyła kobietę na skrzyżowaniu ulic Bartniczej i Rembielińskiej. Podczas przejazdu natknęli się na scenę, której nie można było przejść obojętnie – widok starszej damy, która właśnie upadła.

W wydanym komunikacie prasowym zapewniono, że strażnicy miejscy natychmiast podjęli działania mające na celu udzielenie pomocy seniorki. Jak twierdzą, obok urazu głowy, kobieta miała również kontuzję prawej dłoni. Pani była w stanie dezorientacji i nie mogła samodzielnie się poruszać. Dodatkowo skarżyła się na wzmożone ciśnienie krwi.

Strażnicy postanowili wezwać pogotowie ratunkowe. Do momentu przyjazdu karetki sprawowali opiekę nad poszkodowaną 80-latką. Gdy przybyli ratownicy medyczni, przeprowadzili badanie kobiety i bez zwłoki zdecydowali o jej transportowi do szpitala.